Wybory samorządowe 2018 w Szczecinie. Piotr Krzystek chce zagospodarować wyspę Łasztownia

Piotr Krzystek, urzędujący prezydent Szczecina, stara się o reelekcje z poparciem Bezpartyjnych. Podczas kolejnej kadencji chce zagospodarować wyspę Łasztownia oraz dofinansowywać in vitro.

O swoich planach Piotr Krzystek opowiedział w rozmowie z portalem internetowym portalsamorzadowy.pl.

Piotr Krzystek chce znów rządzić Szczecinem. "Najważniejsi są ludzie"

Piotr Krzystek, starający się reelekcję prezydent Szczecina powiedział, że jednym z jego priorytetów jest to, aby Szczecin był miastem, w którym chce się mieszkać. Kandydat Bezpartyjnych chce zatrzymać obecnych mieszkańców Szczecina, ale także zachęcać osoby z innych miast, aby sprowadziły się do stolicy województwa zachodniopomorskiego. 

- Związek mieszkańców z miastem opiera się na emocjach i przywiązaniu do miejsc - parku, filharmonii czy stadionu piłkarskiego. Kiedy budują się dobre emocje, łatwiej zachęcić mieszkańców do współpracy. To też zniechęca do wyjazdu - a demografia jest jednym z priorytetów na przyszłe lata. (…) Myślę, że mieszkańcy coraz bardziej doceniają stabilność zarządzania Szczecinem - tu jest mało "partyjniactwa", a dużo pracy, która rozwiązuje konkretne problemy - powiedział Krzystek.

Czas na lepsze zagospodarowanie wyspy Łasztownia? Krzystek chce współpracować z mieszkańcami

Jednym z ważniejszych punktów programowych Piotra Krzystka jest rozwój wyspy Łasztownia. Urzędujący prezydent Szczecina powiedział, że projekt ten jest dla niego priorytetem gospodarczym, ale też społecznym i przestrzennym. Wyspa Łasztownia ma być zaaranżowana we współudziale mieszkańców i pokazywać, że Szczecin „wraca nad wodę”. Według pomysłu Piotra Krzystka wyspa Łasztownia ma pełnić podobną rolę do tej, którą pełni stary rynek we Wrocławiu czy w Poznaniu. Zagospodarowana na nowo ma tworzyć unikalny klimat miasta, miejsca pracy oraz więź z miastem. Krzystek podkreślił także, że w dalszym ciągu chce rozwijać współpracę szczecińskich przedsiębiorstw z krajami skandynawskimi oraz Niemcami, inwestować w rozwój przemysłu wysokich technologii i wspierać szczeciński port.

Samorząd będzie dofinansowywać in vitro? Krzystek opowiada o współpracy z Uniwersytetem Medycznym

Głośnym aspektem kampanii wyborczej Piotra Krzystka jest program dofinansowania zapłodnienia in vitro. Szczeciński samorząd współpracuje z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w temacie diagnostyki płodności, wspierania par poprzez dofinansowanie zapłodnienia in vitro jest jej konsekwencją. - Nie traktujemy tego tematu politycznie, jak niektóre partie. (…) To nie jest cel sam w sobie, tylko narzędzie do pomocy parom, które mogą z niego skorzystać. Nie ukrywam i nie ukrywałem, że nie jestem zwolennikiem tej metody - powiedział aktualny prezydent Szczecina.

Więcej o: