Wybory samorządowe 2018. Wojciech Skurkiewicz obiecuje "Mieszkanie Plus" w Radomiu

Wojciech Skurkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia, przedstawił propozycje programowe skierowane do młodzieży. Proponuje m.in. tanie mieszkania.

Wśród najważniejszych obietnic znalazły się m.in. tanie mieszkania, które będzie można spłacić w ciągu 20 lat oraz stworzenie Radomskiej Rady Młodych, która będzie pomagać prezydentowi Radomia w podejmowaniu decyzji przyjaznych młodym ludziom.

Wybory samorządowe 2018 w Radomiu. Kandydat PiS obiecuje współpracę z młodzieżą

-  Chcę, aby młodzi radomianie nie opuszczali naszego pięknego miasta i nie wyjeżdżali gdzieś poza, poszukując atrakcji, nauki, ale również i pracy - powiedział Wojciech Skurkiewicz, kandydat na burmistrza Radomia oraz aktualny wiceminister obrony narodowej.

Otoczony grupą młodych ludzi Skurkiewicz zaprezentował swój program pod hasłem „Więcej dla Radomia, więcej dla młodych”. Jednym z pomysłów kandydata Prawa i Sprawiedliwości jest utworzenie Radomskiej Rady Młodych, które miałoby pełnić funkcję organu doradczego prezydenta Radomia. Młodzież tworząca radę miałaby współdecydować o charakterze imprez cyklicznych odbywających się w Radomiu oraz pomagać w wyborze inwestycji, których głównymi beneficjentami mają być młodzi ludzie.

Wybory prezydenckie 2018 w Radomiu. Skurkiewicz chce inwestować w biznes

Wojciech Skurkiewicz zapowiedział także, że chce podnieść poziom kształcenia zawodowego w jego mieście. Kandydat na prezydenta Radomia chce także odbudować te branże, które niegdyś kojarzyły się z Radomiem, a więc przede wszystkim branżę skórzaną oraz metalurgiczną. Jednym ze sposobów realizacji tego celu ma być reaktywacja Zespołu Szkół Mechanicznych. Skurkiewicz zapowiedział także, że Radom będzie miastem przyjaznym dla młodych ludzi zakładających start-upy.

„Mieszkanie Plus” w Radomiu? Wojciech Skurkiewicz chce budować z myślą o młodych

Jednym z najważniejszych punktów programu Wojciecha Skurkiewicza, który swoje słowa kierował przede wszystkim do ludzi młodych, jest „Mieszkanie Plus”. Program ten ma polegać na budowie mieszkań na wynajem, które można będzie spłacić w ciągu 20 lat. Kandydat PiS na prezydenta Radomia chce także budować mieszkania dla przedstawicieli konkretnych grup zawodowych, m.in. dla personelu medycznego, który zwiąże swoją ścieżkę zawodową z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym przy ul. Tochtermana.

Więcej o: