Agnieszka Wojciechowska van Heukelom zgłasza swoją kandydaturę na prezydenta Łodzi

Wybory samorządowe w Łodzi. Agnieszka Wojciechowska van Heukelom zdecydowała się wystartować w wyborach na prezydenta miasta. Ma komitet stworzony z własnych wyborców.

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom podkreśla swój brak przynależności do jakiejkolwiek partii. Na listach do Rady Miejskiej zgłoszonych przez kandydatkę na prezydenta Łodzi znajdą się m.in. osoby, które angażowały się w walkę z tzw. czyścicielami kamienic.

Kim jest Agnieszka Wojciechowska van Heukelom?

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom jest znaną osobą w Łodzi. Reprezentowała miasto w Brukseli, a w 2007 roku pracowała jako kierowniczka biura Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Trzy lata temu startowała do Sejmu z listy Kukiz’15. Teraz pełni funkcję asystentki posła Kornela Morawieckiego. Raz startowała już w wyborach na prezydenta Łodzi - w 2014 roku uzyskała 7,5 tys. głosów (3,5 proc.), zyskując piąte miejsce wśród dziewiątki kandydatów.

Plan wyborczy Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom przedstawiła swój plan wyborczy. Skupia się on wokół unowocześnienia miasta, usprawnienia miejskiego transportu publicznego oraz udzielania większej pomocy dla osób najbardziej potrzebujących. Do tego kandydatka chce wspierać przedsiębiorców oraz polepszyć jakość gospodarki mieszkaniowej. Kolejnym punktem jest także zadbanie o większe bezpieczeństwo Łodzian.

Wybory na prezydenta Łodzi - kandydaci

Oprócz Wojciechowskiej van Heukelom w wyborach samorządowych na prezydenta Łodzi bierze udział obecna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (własny komitet), Urszula Niziołek - Janiak (KKW TAK!), Krzysztof Lipczyk (KWW Wolność Murem za Łodzią), Rafał Górski (Kukiz'15 / Łódź Jest Nasza), Piotr Misztal (KWW Bezpartyjni – Piotr Misztal) oraz Waldemar Buda (PiS).

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: