Jaki wbił łopatę pod budowę nowego odcinka autostrady A2. "To wyjątkowy dzień dla Warszawy"

5 września 2018 roku wbito pierwszą łopatę pod budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Wśród uczestników tej uroczystości nie zabrakło Patryka Jakiego, kandydata na prezydenta Warszawy.

O szczegółach budowy kolejnego odcinka autostrady A2 opowiedział minister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Minister Chodkiewicz o budowie kolejnego odcinka autostrady A2. „Łączymy wschód i zachód”

Zaplanowano budowę 15 kilometrów drogi, po dwa pasy w każdym kierunku. Koszt wykonania tej inwestycji to ponad pół miliarda złotych. Nowy odcinek autostrady ma krzyżować się z drogą krajową nr 2, a głównymi beneficjentami tej budowy mają być mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oraz Siedlec. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazuje konsekwentnie, że łączy wschodnią część Polski z zachodnią częścią Polski, jak również z Europą Zachodnią. Dzięki temu połączeniu, również po wykonaniu południowej obwodnicy Warszawy, wschód Polski będzie mógł swobodnie, przez centrum przemieszczać się na zachód” - powiedział Chodkiewicz.

Patryk Jaki o budowie nowego odcinka A2. „To wyjątkowy dzień dla Warszawy”

Po krótkim wystąpieniu ministra infrastruktury, głos zabrał Patryk Jaki. Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy, nowy odcinek autostrady A2 w połączeniu z planowaną południową obwodnicą Warszawy pozwoli na zminimalizowanie ruchu tranzytowego przez stolicę kraju i poprawi stan powietrza w Warszawie. Nie obyło się bez krytyki rządów Platformy Obywatelskiej. - Warszawa jest jedyną stolicą w Europie bez nawet jednej obwodnicy i to rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie to zmienia. Nawet Mińsk ma dwie obwodnice. Warszawa nie ma żadnej i to dlatego ciężarówki codziennie rozjeżdżają Warszawę - powiedział Patryk Jaki.

Budowa kolejnego odcinka autostrady A2. Za budowę odpowiedzialna firma Pol-Aqua

Wśród zaproszonych na rozpoczęcie budowy gości byli m.in. dyrektor Gabinetu Politycznego MKiDN Michał Góras, dyrektor Jarosław Orliński z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także Servando Sierra, menadżer generalny przedsiębiorstwa Pol-Aqua, odpowiedzialnego za budowę nowego odcinka autostrady A2. Firma kierowana przez Hiszpana ma na koncie realizację takich inwestycji jak budowa Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz realizacja pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (94)
Ruszyła budowa nowego odcinka autostrady A2. Jaki wbił pierwszą łopatę
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 44 razy 40

  Polska to dziwny kraj. Wiceminister sprawiedliwości rozpoczyna budowę autostrady...

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 37 razy 19

  "Jaki wbił pierwszą łopatę"

  Niech się uczy. Wkrótce cały pislam skończy w kamieniołomach i przy budowie dróg jako jedynej rozrywce w pierdlu...

 • jtby

  Oceniono 31 razy 15

  Jeszcze nie prezydent, a już zachowuje się jakby. To tak jak z kierownikiem: jeszcze nie dyrektor, a już świnia ;-)

 • plendz

  Oceniono 45 razy 15

  To już wyjątkowy cynizm. Koleś, który nic nie zdołał w życiu zrobić dla Warszawy, a jest tylko marionetką partyjną wysłaną na odcinek kandydowania na prezydenta stolicy, a dodatkowo nic nie zrobił dla budowy dróg w Polsce, wbija łopatkę na budowie;-) Jaki będzie Dudą Warszawy - bez wpływu na cokolwiek będzie jedynie podpisywał pisma, które mu podsuną Partia i Towarzysze. Za chwile się okaże, że połowa centrum należy do syna pani Basi i kota prezesa, a drugie pół do Kościoła Rydzykowego...

 • dornjuan

  Oceniono 48 razy 14

  Wyjątkowe dni to były dla mnie dresiarzu jak "przez 8 ostatnich lat" zacząłem jeździć autostradami i ekspresówkami wybudowanymi za czasów PO-PSL. Won na blokowisko karierowiczu !

 • malin_k

  Oceniono 23 razy 11

  A po co mają jechać na zachód, do tej znienawidzonej Europy? Konsekwencji trochę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX