Jaki wbił łopatę pod budowę nowego odcinka autostrady A2. "To wyjątkowy dzień dla Warszawy"

5 września 2018 roku wbito pierwszą łopatę pod budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Wśród uczestników tej uroczystości nie zabrakło Patryka Jakiego, kandydata na prezydenta Warszawy.

O szczegółach budowy kolejnego odcinka autostrady A2 opowiedział minister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Minister Chodkiewicz o budowie kolejnego odcinka autostrady A2. „Łączymy wschód i zachód”

Zaplanowano budowę 15 kilometrów drogi, po dwa pasy w każdym kierunku. Koszt wykonania tej inwestycji to ponad pół miliarda złotych. Nowy odcinek autostrady ma krzyżować się z drogą krajową nr 2, a głównymi beneficjentami tej budowy mają być mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oraz Siedlec. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazuje konsekwentnie, że łączy wschodnią część Polski z zachodnią częścią Polski, jak również z Europą Zachodnią. Dzięki temu połączeniu, również po wykonaniu południowej obwodnicy Warszawy, wschód Polski będzie mógł swobodnie, przez centrum przemieszczać się na zachód” - powiedział Chodkiewicz.

Patryk Jaki o budowie nowego odcinka A2. „To wyjątkowy dzień dla Warszawy”

Po krótkim wystąpieniu ministra infrastruktury, głos zabrał Patryk Jaki. Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy, nowy odcinek autostrady A2 w połączeniu z planowaną południową obwodnicą Warszawy pozwoli na zminimalizowanie ruchu tranzytowego przez stolicę kraju i poprawi stan powietrza w Warszawie. Nie obyło się bez krytyki rządów Platformy Obywatelskiej. - Warszawa jest jedyną stolicą w Europie bez nawet jednej obwodnicy i to rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie to zmienia. Nawet Mińsk ma dwie obwodnice. Warszawa nie ma żadnej i to dlatego ciężarówki codziennie rozjeżdżają Warszawę - powiedział Patryk Jaki.

Budowa kolejnego odcinka autostrady A2. Za budowę odpowiedzialna firma Pol-Aqua

Wśród zaproszonych na rozpoczęcie budowy gości byli m.in. dyrektor Gabinetu Politycznego MKiDN Michał Góras, dyrektor Jarosław Orliński z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także Servando Sierra, menadżer generalny przedsiębiorstwa Pol-Aqua, odpowiedzialnego za budowę nowego odcinka autostrady A2. Firma kierowana przez Hiszpana ma na koncie realizację takich inwestycji jak budowa Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz realizacja pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

Więcej o: