Czesław Jerzy Małkowski chce znów być prezydentem Olsztyna. Proces ws. gwałtu wciąż trwa

Czesław Jerzy Małkowski będzie kandydował w wyborach samorządowych w Olsztynie. Chce znów zostać prezydentem stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

O starcie w wyścigu o fotel prezydenta Olsztyna poinformował podczas konferencji zwołanej w jego biurze.

Czesław Jerzy Małkowski kandydatem na prezydenta Olsztyna. Bezpartyjny polityk ma za sobą burzliwą przeszłość

Czesław Jerzy Małkowski to 68-letni działacz samorządowy, który był już prezydentem Olsztyna - na fotelu prezydenckim zasiadał w latach 2001-2008. Na początku swojej prezydentury był związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, z którego wystąpił w roku 2005. Od tamtej pory jest politykiem bezpartyjnym. Czesław Jerzy Małkowski znany jest także jako bohater seksafery. Zgodnie z ustaleniami śledczych, w czasie trwania prezydentury Małkowski miał molestować kilka urzędniczek, a jedną z nich – kobietę będącą w ciąży – zgwałcić. Proces toczy się od 2011 roku. Obecnie sprawa jest rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, do tej pory nie zapadł prawomocny wyrok.

„Jedynki” Małkowskiego. Oto najważniejsze nazwiska na liście komitetu byłego prezydenta Olsztyna

Podczas konferencji Czesława Jerzego Małkowskiego przedstawiono również „jedynki” list wyborczych jego komitetu wyborczego. Liderami kolejnych olsztyńskich okręgów zostali: Krystyna Flis, Nelly Antos, Monika Rogińska-Stanulewicz i Czesław Jerzy Małkowski.

Siedmiu kandydatów na prezydenta Olsztyna. Komu zaufają wyborcy?

Czesław Jerzy Małkowski jest siódmym kandydatem na prezydenta Olsztyna w tegorocznych wyborach samorządowych. Oprócz niego kandydują także  obecny prezydent Piotr Grzymowicz, Beata Bublewicz (kandydatka partii Platforma Obywatelska i Nowoczesna), Michał Wypij (Zjednoczona Prawica), Krzysztof Kacprzycki (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Andrzej Maciejewski (Kukiz’15) oraz Monika Falej (komitet wyborczy „Wspólny Olsztyn”).

Więcej o: