Zielona Góra. Koalicja Obywatelska zachęca do głosowania: "to nie są zwykłe wybory"

Koalicja Obywatelska, która powstała z połączenia sił PO i Nowoczesnej, apeluje do mieszkańców Zielonej Góry i całego województwa o udział w nadchodzących wyborach samorządowych.

Wybory w Zielonej Górze nie cieszyły się powodzeniem w 2014 roku. Miasto odnotowało jeden z najniższych wskaźników frekwencji w skali całego kraju – do urn ruszyło jedynie 24,39 proc. mieszkańców. Powodem był fakt, że wyborcy mogli zdecydować o tym, kto będzie sprawował urząd prezydenta dopiero rok później, gdy Zielona Góra i gmina zostały przekształcone w jeden samorząd.

Koalicja Obywatelska zachęca wyborców

– Chcielibyśmy, aby Lubuszanie mieli świadomość, że nasze codzienne życie kształtowane jest właśnie przez trzy szczeble samorządu terytorialnego. Dlatego zapraszamy wszystkich do wyborów. Musimy mieć świadomość, że nasze decyzje są szalenie ważne. Każdy głos jest na wagę złota – mówi na łamach gazetylubuskiej.pl senator Waldemar Sługocki startujący z listy Koalicji Obywatelskiej.

Wierchowicz: "To nie są zwykłe wybory"

Jerzy Wierchowicz, poseł Nowoczesnej, przekonuje, że nie są to „zwykłe wybory samorządowe”. – Władza nastaje na prawa obywatelskie, uchwala ustawy sprzeczne z konstytucją, trybunał konstytucyjny został praktycznie anihilowany. Od ich kształtu [wyborów samorządowych] zależy, jaka będzie Polska. Obawiamy się, jako siły demokratyczne, że gdyby te wybory nie poszły po myśli nas wszystkich, czyli ludzi, którym zależy żeby Polska była nadal państwem prawa, to kraj zacznie się staczać w kierunku autorytaryzmu – dodał polityk.

Robert Biedroń nie będzie kandydował na prezydenta Słupska. "Przyszedł czas, żeby pójść dalej"

Więcej o:
Komentarze (2)
Zielona Góra. Koalicja Obywatelska apeluje do mieszkańców
Zaloguj się
  • Jacek Nadybski

    0

    Panie Jerzy - najpierw Pan i Pana koledzy i koleżanki - mówili wszem i wobec, że są nowa siła. Teraz idziecie -ramię w ramię z P0. Polacy już się na Wasze manipulacje - nie dadzą nabrać. Zresztą każdy Polak widzi ja to siła drzemie w tych ugrupowaniach. KOD wspierany przez Was - to promile. Widzę to po co środowych cyklicznych spotkaniach w Legnicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX