Kukiz'15 zaprezentował "jedynki" na listach do Rady Miasta Krakowa

Kandydatka Kukiz'15 na prezydenta Krakowa, Jolanta Gajęcka, przedstawiła "jedynki" na listach do Rady Miasta Krakowa. Wśród kandydatów są m.in. pracownik MPK Kraków, polonistka oraz menadżer.

- Podobno na Brackiej pada deszcz. Ale myślę, że w sercach krakowian budzi się nowa nadzieja. I tę nową nadzieję dziś przedstawiamy (...). To nasza biało-niebieska drużyna, która powalczy o serca krakowian i o dobrą, właściwą zmianę w Krakowie - tymi słowami Jolanta Gajęcka zapowiedziała kandydatów Kukiz'15 do Rady Miasta Krakowa.

Jolanta Gajęcka przedstawiła „jedynki” na krakowskich listach do rady miasta

Kraków podzielony jest na siedem okręgów wyborczych. W skład pierwszego z nich wchodzą dzielnice Stare Miasto, Grzegórzki oraz Prądnik Czerwony. Tam „jedynką” Kukiz'15 został ekonomista i finansista Mateusz Niemiec. W okręgu 2 (Prądnik Biały i Krowodrza) na pierwszej pozycji na liście Kukiz'15 do Rady Miasta Krakowa znalazł się Dawid Drwal, który z zawodu jest menadżerem. W okręgu nr 3 (Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki) na górze listy jest artystka-plastyk Kamila Martyniuk.

Liderzy list Kukiz'15 do Rady Miasta Krakowa

Pierwszą pozycję na liście w okręgu 4 (Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie) zajmie Adam Koczanowski, pracownik MPK Kraków. W okręgu 5 (Bieżanów-Prokocim, Podgórze) „jedynką” został sportowiec i przedsiębiorca Jarosław Wójcik, natomiast w okręgu 6 (Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce) liderką została polonistka Anna Gromala-Słowik. Ostatnim nazwiskiem wśród liderów list Kukiz'15 jest Sławomir Adamczyk, na którego będą mogli głosować wyborcy w okręgu 7 (Wzgórza Krzesławickie oraz Nowa Huta).

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: