Rafał Trzaskowski obiecuje darmowe Karty Miejskie dla uczniów szkół średnich

Rafał Trzaskowski przestawił pomysł w ramach programu "Wspieramy Rodziny". Tym razem kandydat PO na prezydenta Warszawy chce pomóc rodzicom uczniów ze szkół średnich.

Nowy pomysł Rafała Trzaskowskiego to darmowa Karta Miejska dla młodzieży szkolnej, stworzona na wzór tej, którą mogą posługiwać się uczniowie szkół podstawowych.

Rafał Trzaskowski przedstawia kolejną odsłonę programu „Wspieramy Rodziny”

Komunikacja miejska w Warszawie to jeden z najważniejszych tematów podczas tegorocznej kampanii wyborczej kandydatów w wyborach samorządowych. Patryk Jaki obiecał, że za jego prezydentury w Warszawie powstaną dwie linie metra i kilkanaście linii tramwajowych, z kolei Rafał Trzaskowski zwrócił się do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.

Kandydat PO obiecuje: będą darmowe Karty Miejskie dla uczniów szkół średnich

- To kolejna odsłona programu Wspieramy Rodziny. Bardzo istotna, dlatego że w Warszawie jest ponad 50 tysięcy uczniów wszystkich szkół średnich - liceów, techników, szkół zawodowych. Chcielibyśmy, tak samo jak dla uczniów szkół podstawowych, wprowadzić darmową komunikację dla młodzieży ze wszystkich szkół średnich w Warszawie - zapowiedział Rafał Trzaskowski. Kandydat Platformy Obywatelskiej chce niwelować wydatki na komunikację miejską, które, jak mówi, są często jednym z większych wydatków w budżetach wielu warszawskich rodzin.

Trzaskowski chce rozmawiać z warszawiakami

Towarzysząca Trzaskowskiemu warszawska radna Aleksandra Gajewska zapowiedziała, że kolejna odsłona programu „Wspieramy Rodziny” zostanie przedstawiona jeszcze w tym tygodniu. Podczas spotkania z dziennikarzami przypomniano także, że w tym tygodniu Rafał Trzaskowski odbywa szereg spotkań z mieszkańcami w ramach akcji „Otwarte drzwi dla Warszawy”, podczas których odwiedza ich w ich mieszkaniach i rozmawia z nimi o ich potrzebach.

Więcej o: