Patryk Jaki kusi warszawiaków. Obiecuje dwie linie metra i kilkanaście tramwajowych

Patryk Jaki najbliższy tydzień kampanii poświęci komunikacji miejskiej. Pierwsza propozycja to odmienione linie tramwajowe. Ale na konferencji nie zabrakło też uszczypliwości pod adresem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Patryk Jaki rozpoczął wtorkową konferencję na temat tramwajów od rozliczania oponentów. - Obowiązująca wersja Platformy Obywatelskiej, która rządzi Warszawą od 12 lat, jest następująca: no może to metro budowało się wolno, ale przecież budowaliśmy tramwaje. (…) Policzyliśmy jak to było z tą budową tramwajów w Warszawie - zaczął polityk PiS.

Według obliczeń Patryka Jakiego, Platforma Obywatelska wybudowała w ciągu dwunastu lat 9 kilometrów linii metra oraz 7,7 kilometrów linii tramwajowych. - Widać mają się czym pochwalić, budują w tempie 600 metrów rocznie - skomentował Jaki.

Patryk Jaki planuje rozbudowę komunikacji miejskiej w Warszawie

Po ostrych wypowiedziach na temat programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego, Patryk Jaki przedstawił film pokazujący projekt rozbudowy linii tramwajowych w Warszawie. Mają się one wzajemnie uzupełniać z propozycją Jakiego na rozbudowę metra o trzecią i czwartą linię.

Propozycje Patryka Jakiego dotyczące nowych linii tramwajowych

O konkretnych propozycjach kandydata Zjednoczonej Prawicy opowiedział Michał Grodzki, burmistrz dzielnicy Bemowo. Jednym z pomysłów Patryka Jakiego jest linia tramwajowa na Tarchomin, która ma zostać połączona z linią tramwajową dojeżdżającą na Żerań. Kolejną propozycją jest linia na Zieloną Białołękę, która ma zostać poprowadzona z ronda Żaba wzdłuż Cmentarza Bródnowskiego do ulicy Skarbka z Gór.  Kolejna linia z ronda Żaba ma prowadzić na Gocław. W obietnicach Patryka Jakiego znalazła się także nitka tramwajowa na Wilanów, która połączy tę dzielnicę z południem Warszawy. W planach Jakiego nie zabrakło także pomysłu na rozbudowę sieci tramwajowej w okolicach tzw. Mordoru. Pracownikom biurowców na Domaniewskiej miałaby służyć linia łącząca stację Metro Wilanowska z Galerią Mokotów, która zostałaby połączona z węzłem na ulicy Woronicza.

Patryk Jaki obiecuje: będzie linia tramwajowa na Trakcie Królewskim

Komitet Patryka Jakiego chce połączyć centrum Warszawy z Raszynem, zmniejszając w ten sposób ruch samochodowy na południu Warszawy. Lepsza komunikacja została obiecana także mieszańcom Odolan - nowa linia tramwajowa zostałaby połączona z linią na ulicy Kasprzaka oraz z zajezdnią tramwajową na Odolanach. Zachodnia część tramwajowej obwodnicy, którą chce wybudować kandydat Zjednoczonej Prawicy, miałaby przebiegać przez ulicę Płocką i biec aż do Żoliborza, co miałoby ułatwić podróżowanie mieszkańcom warszawskiej Woli. Oprócz tego, planowana jest budowa linii tramwajowej koło osiedla Ruda, która prowadziłaby od pętli Marymont do pętli Gwiaździsta. Ostatnią propozycją Jakiego jest tramwaj przechodzący przez Trakt Królewski. Zdaniem Michała Grodzkiego, ruch autobusowy, który poprowadzony jest w tym miejscu, demoluje tę okolicę. Alternatywą dla autobusów miałby być „tramwaj, który będzie elegancki, który będzie woził mieszkańców, studentów i turystów” - powiedział burmistrz Bemowa.

Więcej o: