Wybory samorządowe w Poznaniu. O fotel prezydenta powalczy też Włodzimierz Nowak

Wybory samorządowe w Poznaniu - już szósta osoba zgłosiła się do wyścigu o fotel prezydenta. Tym razem jest to Włodzimierz Nowak, działacz społeczny oraz były członek koalicji Prawo do Miasta.

Włodzimierz Nowak wystartuje z komitetu „Poznań Odnowa”. Społecznik poda program zgrupowania jeszcze w tym tygodniu.

Kim jest Włodzimierz Nowak?

Włodzimierz Nowak od lat udziela się dla lokalnej społeczności. Członek organizacji takich jak My-Poznaniacy oraz lider Urbanatora miał startować z komitetu koalicji Prawo do Miasta, jednak w lipcu opuścił to zrzeszenie.

Jego komitet „Poznań Odnowa” został zarejestrowany niespełna tydzień temu. - Nie jesteśmy kolejnym ruchem miejskim. W nich coraz częściej dominuje ideologia, a nie rozwiązywanie problemów miasta. My tworzymy ruch obywatelski, który chce zająć się tym drugim - ocenił własny komitet kandydat w wyborach na prezydenta Poznania.

Plan komitetu i wybór radnych miejskich

Włodzimierz Nowak na razie nie podał planu wyborczego, jednak planuje to zrobić do końca tego tygodnia. Następnie chce zająć się wyborem kandydatów do rady miejskiej. Podkreśla, że będą to osoby zaangażowane społecznie, które rozczarowały się rządami Jacka Jaśkowiaka. Zdaniem Nowaka, Poznań rozwija się zbyt wolno w stosunku do innych polskich miast. - Dwadzieścia lat temu Poznań spadł z pierwszej ligi do drugiej, teraz jest już w trzeciej. Tego nie akceptujemy - powiedział dla Onetu.

Wybory prezydenckie w Poznaniu

Pozostali kandydaci na prezydenta Poznania, oprócz Jacka Jaśkowiaka i Włodzimierza Nowaka, to: Tadeusz Zysk (PiS), Tomasz Lewandowski (lewica), Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta) i Jarosław Pucek, którego poparł były prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: