Wybory samorządowe. Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa, chce odmienić Aleję Róż

Kraków. Łukasz Gibała, startujący w wyborach niezależny kandydat na prezydenta miasta, chce odmienić oblicze nowohuckiej Alei Róż.

Dzielnica XVIII Nowa Huta może zyskać zupełnie inny charakter. Przekonali się o tym mieszkańcy dzielnicy, którzy wczoraj dzięki technologii VR odbyli wirtualny spacer po okolicy. Zachęcał ich do tego właśnie Łukasz Gibała.

Jeszcze nowsza Nowa Huta

Fontanna, miejsce na rowery, kawiarnie, bary oraz kino plenerowe – tak mniej więcej rysuje się wizja odnowionej dzielnicy. Za pomocą czterech par gogli VR, które udostępnił Łukasz Gibała, przechodnie mogli przekonać się jak wygląda propozycja kandydata na prezydenta Krakowa. W Alei Róż planuje on także wprowadzić więcej przestrzeni zielonej wraz z leżakami i ławkami w świetle naściennych neonów. To wszystko ma zachęcać mieszkańców innych dzielnic Krakowa do częstszego odwiedzania tej części miasta. Osoby biorące udział w projekcie uznały to za dobry plan i wspomniały, że na nowohuckich terenach najbardziej brakuje im kawiarenek, kafejek i restauracji.

Łukasz Gibała i jego plan wyborczy

Łukasz Gibała już kilka dni temu zaprezentował swój plan wyborczy na wybory samorządowe. Jak sam twierdził – został on opracowany przez specjalistów, a urzeczywistnienie każdego punktu jest jak najbardziej możliwe. Postuluje on przede wszystkim zmniejszenie kosztów życia w drugim najludniej zamieszkanym mieście Polski poprzez obniżenie opłat za wodę, śmieci i kanalizację. Komunikacja miejska miałaby być bezpłatna dla tych, którzy płacą podatki w Krakowie, co miałoby dodatkowo zmniejszyć korki i smog. Chce on także zatrzymać „proces betonowania miasta”, czyli sprzeciwić się coraz bardziej ekspansywnej zabudowie Krakowa. Łukasz Gibała chce dodać do tego nowe żłobki, wiele nowych miejsc do rekreacji (w tym dwie plaże nad Wisłą), a także lepiej zorganizowaną administrację.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: