Rozliczenia w PO. Schetyna wchodzi do gry. Tomczyk: "Ewa Kopacz uratowała Platformę" [CYTAT DNIA]

Nie milkną medialne spekulacje wokół powyborczych rozliczeń w PO. Grzegorz Schetyna zapowiada walkę o przywództwo, a Cezary Tomczyk mocno wspiera premier. - Ewa Kopacz uratowała Platformę - mówi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Cezary Tomczyk rozmawiał z Bogdanem Rymanowskim w programie Jeden na jeden w TVN24. Mocno wsparł w nim Ewę Kopacz, zapewniając, że PO powinno się konsolidować właśnie wokół niej.

- Ewa Kopacz zweryfikowała się wyborczo, dostała najwyższy wynik w Polsce - podkreślał. - Wtedy, kiedy premier Ewa Kopacz przejmowała Platformę, nasze sondaże były w granicach 17-18 proc. - zauważył. - Moim zdaniem jest tak, że Ewa Kopacz uratowała Platformę. Gdyby nie jej ciężka, tytaniczna praca, mielibyśmy wynik właśnie na poziomie 17-18 proc. - stwierdził.

Niemal w tym samym czasie, gdy Tomczyk poparł Kopacz, Grzegorz Schetyna zapowiedział w TVP Info, że wystartuje w wyborach na przewodniczącego PO. - Jeśli będą teraz te wybory, jestem gotowy, by poprosić koleżanki i kolegów o demokratyczny mandat zaufania - powiedział Schetyna.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: