Tusk komentuje wynik wyborów: Nie lekceważę tej sprawy. Odniosę się publicznie na konferencji

Donald Tusk ironicznie skomentował na Twitterze wynik przegranych dla PO wyborów. "Wybory - normalna sprawa. Nie lekceważę jej". Skądś to znacie? Podobnie zareagował po... wybuchu afery podsłuchowej, która uderzyła w rząd.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSwoim wpisem Donald Tusk, były premier, dziś szef Rady Europejskiej, zapowiedział jutrzejszą konferencję prasową. Dodał też, że "wysłał gratulacje" - można się domyślić, że do zwycięskiego PiS.

Podobnie Tusk napisał w połowie czerwca ubiegłego roku, kiedy w rząd uderzyła afera podsłuchowa.

Na Twitterze pojawił się też list gratulacyjny, który Tusk wysłał do Beaty Szydło. "Pragnę pogratulować wygranej w wyborach, która otwiera pani drogę do nominacji na premiera" - napisał szef RE.

"Życzę powodzenia w Pani misji, udanych i owocnych rządów umacniających pozycję Polski w Unii Europejskiej oraz liczę na dobrą współpracę" - dodał Tusk.

Według sondażu late poll z 90 proc. badanych komisji wyniki niedzielnych wyborów przedstawiają się następująco: PiS - 37,7 proc., PO - 23,6 proc., Kukiz'15 - 8,7 proc., .Nowoczesna - 7,7 proc., Zjednoczona Lewica - 7,5 proc., PSL - 5,2 proc. Nie zmienił się wynik partii KORWiN - 4,9 proc. i Razem 3,9 proc. Jeszcze dziś wieczorem PKW ma oficjalnie podać, które partie dostały się do Sejmu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz wideo
Więcej o: