Od ogłoszenia wyników nie minęła nawet doba. A Kukiz przewiduje: Nie wierzę, że ten Sejm przetrwa cztery lata

Ugrupowanie Pawła Kukiza to trzecia siła wyborcza w Sejmie VIII kadencji - wynika z sondaży late poll. Ale choć PKW nie zdążyło jeszcze ogłosić ostatecznych wyników wyborów, lider partii już przewiduje, że nowy Sejm nie przetrwa długo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPaweł Kukiz był gościem porannej audycji w Radiu ZET. Muzyk po raz kolejny podkreślił, że z całą pewnością nie będzie w rządzie i przypomniał, że "jego zadaniem jest zmiana prawa".

Na pytanie, jak czuje się z wiadomością, że PiS będzie rządziło samodzielnie, Kukiz zapewnił: Świetnie! Nie będzie miał żadnych powodów, aby w przypadku niewywiązania się z obietnic mówić, że ktoś im przeszkadzał - mówił.

O nowym Sejmie

Lider ugrupowania Kukiz '15 przewiduje jednak, że nowy rząd nie doczeka do końca kadencji. - Nie wierzę, że ten Sejm przetrwa cztery lata. Spełnienie tych obietnic graniczyłoby z cudem - ocenił. I dodał, że obietnice PiS są niespełnialne, choć on sam chciałby, żeby Polakom żyło się jak najlepiej.

O porażce PO

- Cena za symboliczne ośmiorniczki była niezwykle wysoka - stwierdził Kukiz pytany o przyczyny porażki PO. - Partią obciachu stała się Platforma Obywatelska. I to na własną prośbę - dodał.

O sytuacji PSL

Kukiz przewiduje też, że jako pierwsi w koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego mogą wejść ludowcy. - Na pierwszy ogień pójdzie PSL, który dołączy do koalicji z PiS w zamian za miejsca w spółkach skarbu państwa - mówił.

Sondaż wyniki sondażowe late poll z 90 proc. badanych komisji: PiS - 37,7 proc. PO - 23,6 proc., Kukiz'15 - 8,7 proc., .Nowoczesna - 7,7 proc., Zjednoczona Lewica - 7,5 proc., PSL - 5,2 proc. Nie zmienił się wynik partii KORWiN - 4,9 proc i Razem 3,9 proc.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz wideo
Więcej o: