Jarosław Kaczyński w Telewizji Trwam: Albo Kościół, albo nihilizm. Nie ma innego systemu wartości

- W Polsce nie ma żadnego systemu wartości, który byłby realnie konkurencyjny wobec tego, który głosi Kościół - mówił wczoraj na antenie Telewizji Trwam Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJarosław Kaczyński, prezes PiS, gościł wczoraj w "Rozmowach niedokończonych". Jak relacjonuje portal Radiomaryja.pl , podczas godzinnej rozmowy chwalił media o. Tadeusza Rydzyka za wprowadzenie pluralizmu w debacie publicznej, przekonywał, że fiasko koalicji PO-PiS to wina wyłącznie Platformy. Stwierdził też, że "jest szansa na przełom".

 

Kaczyński mocno podkreślał rolę Kościoła w sferze publicznej. - W Polsce nie ma żadnego systemu wartości, który byłby realnie konkurencyjny w wymiarze społecznym wobec tego, który głosi Kościół. Jeżeli ktoś walczy z tym systemem, to niezależnie od tego, czy jest wierzący czy niewierzący, opowiada się za nihilizmem. W Polsce jest wybór - podtrzymujemy ten system wartości i wtedy mamy w państwie jakiś porządek moralny albo popadamy w nihilizm - mówił prezes PiS.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: