Wybory 2015. Twitter chwali Partię Razem, krytykuje Kukiza. "Jak dziecko we mgle"

Wybory parlamentarne 2015. Ogromne tempo i nierówny poziom - lepiej wypada mało znany Adrian Zandberg z Partii Razem, gorzej Paweł Kukiz. Dziennikarze i inni użytkownicy Twittera na bieżąco komentują Debatę Liderów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDecydujące starcie na kilka dni przed wyborami - debata z udziałem przedstawicieli wszystkich ośmiu komitetów. Zbieramy najlepsze komentarze użytkowników Twittera.

Poziom debaty?

Zdania w sprawie poziomu debaty są podzielone. Początkowo komentatorzy zauważali, że kandydaci - podobnie jak podczas wczorajszej debaty Ewy Kopacz z Beaty Szydło - monologują zamiast udzielać odpowiedzi. Debata z każdą minutą nabierała jednak tempa.

Za mało czasu

Minuta to - zdaniem wielu komentatorów - stanowczo zbyt mało czasu na odpowiedź.

Kukiz "jak dziecko we mgle"

Nieprzygotowany wydaje się Paweł Kukiz. "Jak dziecko we mgle" - pisze Kamila Biedrzycka-Osica, a Tomasz Lis dodaje: "To nieprawdopodobne, że taki gość jak Kukiz, który nie wie literalnie nic, pcha się do Sejmu".

Krytyczne opinie było widać szczególnie po tym, jak Kukiz zaczął wykłócać się z prowadzącą debatę Dianę Rudnik. Jego zdaniem zadawała niewłaściwe pytania.

Charyzmatyczny lider Razem

Pochwały zebrał natomiast przedstawiciel Partii Razem za charyzmę i konkretne wypowiedzi.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: