Sondaż dla "Wiadomości": PiS z mocnym poparciem, PO zalicza spadek. Do Sejmu nie wchodzi Nowoczesna

Na tydzień przed ciszą wyborczą PiS nadal na prowadzeniu w wyścigu do Sejmu - wynika z sondażu Ipsos dla ?Wiadomości? TVP1. Na drugim miejscu PO, która zalicza spadek w stosunku do poprzedniego badania. Do Sejmu nie wchodzą Nowoczesna Ryszarda Petru i partia Razem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W najnowszym badaniu Ipsos Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36 proc. poparcia i 222 mandaty. Tu wynik nie uległ zmianie w stosunku do poprzedniego sondażu z początku października.

Mimo wysiłku sztabowców traci główny rywal partii Kaczyńskiego - Platforma Obywatelska, na którą swój głos chce oddać 22 proc. respondentów - spadek o trzy punktu proc. Taki wynik badania dla "Wiadomości" TVP dla PO oznacza 132 mandaty w przyszłym Sejmie.

Nad progiem wyborczym znalazło się również ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem na poziomie 8 proc. To wzrost dla formacji Kukiz'15 o 1 punkt proc. i 36 mandatów w Sejmie.

Takim samym poparciem może pochwalić się Zjednoczona Lewica, co daje koalicji (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) 43 miejsca w Sejmie.

Polskie Stronnictwo Ludowe z 5 proc. poparcia (18 mandatów) oraz partia KORWiN także z 5 proc. poparcia (8 mandatów) też sa nad progiem.

Jeśli wyniki sondażu miałby odzwierciedlenie przy urnach, do Sejmu nie weszłoby ugrupowanie Nowoczesna Ryszarda Petru z 4 proc. poparciem, oraz Partia Razem z wynikiem na poziomie jednego procentu.

Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną na próbie ogólnopolskiej 1010 dorosłych Polaków w dniach 14-15.10. 2015 r.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: