Nowoczesna zawiadamia ABW. Było włamanie na skrzynkę mailową doradcy Petru

Zbigniew Stonoga opublikował na Facebooku pokaźny zbiór korespondencji jednego z doradców Ryszarda Petru. Radio ZET ustaliło, że Nowoczesna składa w tej sprawie zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPonad 150 stron zrzutów ekranu ze skrzynki mailowej jednego z działaczy Nowoczesnej pojawiło się na stronie Zbigniewa Stonogi na Facebooku. Szybko stamtąd zniknęły, jednak link z plikiem jest cały czas dostępny w sieci i jest rozsyłany przez wielu zwolenników Stonogi.

Na zhakowanej skrzynce była m.in. korespondencja z kancelarią prawną obsługującą partię i agencją PR-owską, tzw. "przekazy dnia" i listy możliwych ataków na kontrkandydatów.

Korespondencja jest prawdziwa?

- To informacje pochodzące z przestępstwa, one nie mogą nikomu zaszkodzić. Poza tym Zbigniew Stonoga sam mógł preparować maile, mógł je zmieniać - komentował w rozmowie z NaTemat Ryszard Petru

"Informujemy, że zawarte tam informacje objęte są tajemnicą korespondencji. Informacje te nie były kierowane do nikogo z zewnątrz, a ich prawdziwość nie została zweryfikowana" - czytamy z kolei w oświadczeniu przesłanym do mediów. Jednocześnie partia ostrzega przed rozpowszechnianiem i wykorzystywaniem korespondencji "z uwagi na fakt, iż została ona ujawniona i uzyskana w wyniku przestępstwa", a "dalsze jej rozpowszechnianie i udostępnianie również będzie przestępstwem".

Oświadczenie NowoczesnejOświadczenie Nowoczesnej KWW Nowoczesna

Radio ZET podało, że Nowoczesna zawiadamia w tej sprawie Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: