Zjednoczona Lewica na proteście górników w Katowicach. Mocne transparenty. Byliśmy na miejscu

Barbara Nowacka wraz z innymi politykami Zjednoczonej Lewicy brała udział w proteście przeciwko zamknięciu kopalni "Pokój" w Rudzie Śląskiej. Działaczom z Czerwonego Autobusu towarzyszył nasz reporter.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Rzad do roboty za tysiąc złotych", "Zamknąć rząd, nie kopalnie" - krzyczeli uczestnicy protestu. Wśród nich byli sami górnicy, działacze związkowi i wdowy po górnikach, które od dawna ubiegały się o przyznanie renty po tragicznie zmarłych mężach.

Nie obyło się jednak bez zgrzytów. Górnicy z KWK Piast krzyczeli w kierunku Barbary Nowackiej: "Komuchy! Złodzieje!".

Drobny handel

Nowacka była dziś w kampanijnej podróży na Ślask. Pierwszym przystankiem była Częstochowa, gdzie spotkała się z kupcami z Centrum Handlowego Jagiellończycy. Nowacką po hali kupieckiej oprowadzał częstochowski poseł Marek Balt. Liderka Zjednoczonej Lewicy chwaliła go za pracowitość. - To jeden z najbardziej pracowitych posłów tej kadencji Sejmu - mówiła.

Nowacka odwiedziła w kampanii wyborczej centrum kupieckie ponieważ w swoim programie opowiada się za małymi przedsiębiorcami, krytycznie wyraziła się na temat faworyzowania sklepów wielkopowierzchniowych.

Wtórował jej Balt mówiąc, ze trzeba podnosić pensje i emerytury. Te słowa skierowane były do klientów hali kupieckiej, których w tej chwili większość stanowią seniorzy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: