Dwa różne zdjęcia wiecu Petru? Nie. To nie było zdjęcie z wiecu. A oba zdjęcia może dzielić cały dzień

Wybory 2015. Przyznajemy, daliśmy się nabrać. Wczoraj pokazaliśmy dwa zdjęcia z rzekomego wiecu Nowoczesnej. Na jednym był tłum, na drugim pustki. Okazało się, że to drugie pokazywało nie wiec, a konferencję dla dziennikarzy, na wiecu było zaś więcej ludzi i odbył się dzień wcześniej.

W telewizji zobaczyliśmy grupę osób tłoczącą się za plecami Ryszarda Petru, gdy zapowiadał debatę z liderką lewicy Barbarą Nowacką. Niedługo potem profil "Liberalni" na Facebooku opublikował zdjęcie , zrobione rzekomo podczas tego samego wiecu - z którego wynikało, że "tłum" za Petru nie jest zbyt imponujący:

A jak było naprawdę? Według Nowoczesnej zdjęcie małej grupki wokół Ryszarda Petru pochodzi nie z wiecu wyborczego, a z konferencji prasowej na Rynku w Poznaniu - która odbyła się dzień po wiecu, i była przeznaczona dla dziennikarzy, nie dla publiczności. Sam wiec zaś, zdaniem organizatorów, zgromadził ponad 200 osób.

Oba zdjęcia zaś może - choć nie musi - dzielić cały dzień: trudno określić, czy fotografia z tłumem za plecami Ryszarda Petru pochodzi ze spotkania z dziennikarzami, czy z wiecu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: