Platforma straszy Macierewiczem. "To nie jest kwestia kampanii, to kwestia bezpieczeństwa narodowego!" [#WyboryLIVE]

Antoni Macierewicz spotkaniem z Polonią w Chicago wrócił do kampanii wyborczej PiS. Reakcja Platformy była błyskawiczna - posłowie pytali, dlaczego "człowiek rządzony obsesjami" ma kierować polską armią. Nasz reporter transmitował konferencję PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas wwww w "Polska według Antoniego Macierewicza". Zobacz relację naszego reportera Mateusza Włodarczyka na Periscope TUTAJ >>>

Ponad dwie godziny trwało spotkanie Antoniego Macierewicza z Polonią w Chicago . Publiczność zadawała pytania m.in. o katastrofę smoleńską, Łuk Triumfalny i "zdrajcę Donalda Tuska".

Mariusz WItczak i Marcin Kierwiński z POMariusz WItczak i Marcin Kierwiński z PO Gazeta.pl

Platforma Obywatelska z okazji powrotu polityka do kampanijnej walki zorganizowała konferencję prasową "Polska według Antoniego Macierewicza" z udziałem Marcina Kierwińskiego, posła i doradcy Ewy Kopacz, oraz Mariusza Witczaka. O czym mówili?

1. Amerykańska kompromitacja

Posłowie uparcie powtarzali, że spotkanie Macierewicza z Polonią to "amerykańska kompromitacja". - Wydawało się, że PiS się zmienił, ale wystarczyło jedno spotkanie w USA, by pozbyć nas złudzeń. Ta kompromitacja pokazuje prawdziwe oblicze PiS - wskazywał Witczak.

2. Co na to Szydło?

Kierwiński pytał, czy Beata Szydło utożsamia się z kontrowersyjnymi poglądami Macierewicza. I czy polityk wciąż przymierzany jest do objęcia MON w ewentualnym rządzie PiS. - Czy budżetem MON, czy polską armią ma kierować człowiek rządzony obsesjami? - pytał poseł.

3. To coś więcej niż kampania

Politycy PO przekonywali, że "straszenie Macierewiczem" to coś więcej niż zagrywka wyborcza. - Proszę patrzeć na to nie jako kwestię wyborczą, to kwestia bezpieczeństwa państwa - zauważył Kierwiński. I zakończył stwierdzeniem, że Macierewicz w rządzie "może być szalenie niebezpieczny".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: