"Niech Polacy wiedzą, co ich czeka". Grzegorz Schetyna cieszy się z wyjścia z cienia Kaczyńskiego i Macierewicza

- Polska polityka wygląda tak, jak wygląda, przez to, że są w niej Antoni Macierewicz - powiedział w TVP Info Grzegorz Schetyna.

Polub i bądź na bieżąco!Wyraził również swoje zadowolenie z tego, że liderzy Prawa i Sprawiedliwości pojawiają się coraz częściej w mediach.

Polacy powinni wiedzieć, co ich czeka

Grzegorz Schetyna powiedział , że "Macierewicz jest kandydatem na ministra, Kaczyński kandydatem na premiera i oni w sposób coraz bardziej wyrazisty przedstawiają program swojego rządu".

- Uważam, że opinia publiczna powinna zapoznać się z tym, co mają do powiedzenia. Niech Polacy wiedzą, co ich czeka - powiedział minister spraw zagranicznych.

Macierewicz nie buduje wspólnoty

Dodał też, że nie będzie reagował na wypowiedzi Antoniego Macierewicza, dotyczące "wyzwolenia Polski, którą rządzą ludzie na poziomie Władysława Bieruta".

- Nie będę się zniżał do takiego poziomu dyskursu politycznego - powiedział Schetyna. - Polska polityka wygląda tak, jak wygląda właśnie dlatego, bo są w niej tacy politycy, jak Antoni Macierewicz. Sens ma budowanie wspólnoty, a nie szukanie wrogów - podsumował wicepremier Grzegorz Schetyna.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: