Sławomir Świerzyński - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Sławomir Świerzyński to kandydat do Sejmu z listy PSL. Jest liderem zespołu discopolowego Bayer Full. Oprócz muzyki zajmuje się własnym gospodarstwem rolnym.

Urodził się w Gostyninie. W 1984 założył zespół Bayer Full, z którym występuje do dziś. Grupa jest najstarszym i jednym z najbardziej znanych wykonawców disco polo. Łącznie płyty wydane przez Bayer Full sprzedały się w nakładzie 16 milionów egzemplarzy. W 2011 powstał film dokumentalny w reżyserii Macieja Bochniaka pokazujący starania Bayer Full o wypromowanie swojej muzyki wśród Chińczyków.

Program wyborczy i kariera polityczna Sławomira Świerzyńskiego

W 1995 zespół włączył się w kampanię wyborczą Waldemara Pawlaka nagrywając piosenkę "Wszyscy Polacy to jedna rodzina". Od tego czasu llider Bayer Full jest członkiem partii. Kilkakrotnie próbował dostać się do Sejmu i samorządu mazowieckiego z listy ugrupowania, jednak bez skutku. Teraz znów jest kandydatem w wyborach do Sejmu. W wywiadzie dla TVN24 zapewniał, że w Sejmie zamierza zająć tym na czym się zna, czyli kulturą. Jego zdaniem kultura powinna być podobnie promowana i finansowana, co sport, bo jak mówił "Greków pamiętamy tylko dlatego, bo stworzyli piękną kulturę". Świerzyński uważa również, że pracodawcy powinni wypłacać pracownikom pensję brutto i opłacać im tylko składki zdrowotne.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: