Andrzej Czerwiński - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Andrzej Czerwiński to kandydat do Sejmu z listy PO. Jest ministrem skarbu państwa i byłym prezydentem Nowego Sącza. Poseł od 2001 roku.

Kandydat urodził się w Nowym Sączu. W latach 1979 - 1989 pracował w Zakładzie Energetycznym Kraków - Rejon w Nowym Sączu. W następnych latach prowadził swoją własną firmę. Od 1994 do 2001 pełnił funkcję prezydenta miasta Nowego Sącza.

Od 2001 roku jest posłem na Sejm RP i trzy razy uzyskał reelekcję. Przez dwie kadencje zasiadał w komisji skarbu państwa. Do czasu zostania ministrem Czerwiński był przewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do spraw Energetyki i Surowców Energetycznych, pracował nad ustawami o m. in. obowiązku sprzedaży energii na giełdach energii, efektywności energetycznej, inteligentnych sieciach oraz nad tzw. "małym trójpakiem" i ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii. Od czerwca kandydat 2015 jest ministrem skarbu. Został powołany przez Ewę Kopacz po dymisji Włodzimierza Karpińskiego związanymą z wyciekami akt w sprawie tzw. "afery taśmowej".

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: