Joanna Lichocka - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Joanna Lichocka to kandydatka z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jest redaktorką Telewizji Republika, publicystką ?Gazety Polskiej? oraz dokumentalistką realizującą filmy o Lechu Kaczyńskim.

Urodziła się w Warszawie i do dziś jest związana ze stolicą. Skończyła polonistykę na Uniwerystecie Warszawskim. Jej pierwsze teksty ukazywały się w "Tygodniku Solidarność" w 1991 roku. Od tego czasu współpracowała z m.in. Telexpressem, TVP Info, "Życiem Warszawy", telewizją Puls, Polsatem, "Życiem" czy "Przyjaciółką". Ostatnich latach była w redakcji Telewizji Republika, "Gazety Polskiej"(była też jej wicenaczelną), "Gazety Polskiej Codziennej" oraz publikowała w "Do Rzeczy".

W 2010 prowadziła obie debaty miedzy kandydatami na prezydentów - Bronisławem Komorowskim i Jarosławem Kaczyńskim. Po jednej z nich skargę do Rady Etyki Mediów złożył dziennikarz Piotr Rachtan, który zarzucił Lichockiej, że zadanie pytania o stan państwa i podanie dwóch konkretnych przykładów było nierzetelne. REM zgodziła się z opinią Rachtana, że prowadząca debatę była stronnicza. Jednocześnie Lichocka wygrała proces z Grzegorzem Miecugowem, który zarzucał jej, że ujawniła Jarosławowi Kaczyńskiemu pytania przed debatą. Dziennikarka w 2010 odeszła z TVP i od tego czasu zrealizowała cztery filmy poświęcone Lechowi Kaczyńskiemu oraz katastrofie smoleńskiej.

Od sierpnia 2015 zawiesiła swoje członkostwo w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich i poświęciła się działalności politycznej jako członkini Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: