Marek Działoszyński - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Marek Działoszyński jest kandydatem do Sejmu jako lider listy PSL w okręgu łódzkim. Był komendantem głównym policji. Urodził i wychował się w Trzebiatowie w woj. zachodniopomorskim.

Skończył Wydział Prawa i Administracji na filii UAM. Służbę w policji rozpoczynał na komisariatach w mniejszych miejscowościach w woj. lubuskim. Od 1999 pracował w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, a w 2006 został jego dyrektorem. Dwa lata później został komendantem wojewódzkim w Łodzi.

Dymisja i start z list PSL

W 2012 został mianowany głównym komendantem policji. Marek Działoszyński podał się do dymisji oficjalnie tłumacząc się względami osobistymi. Jednak poseł Marek Opioła z PiS w wypowiedzi dla Polska the Times podkreślał, że minister Piotrowska i wiceminister Karpiński pomijali drogę służbową i bez wiedzy gen. Działoszyńskiego wydawali polecenia komendantom wojewódzkim, a nawet interweniowali w różnych sprawach u komendantów niższego szczebla. To miało sprawić, że Działoszyński czuł, że jego autorytet jest podważany i źle wpływało na pracę.  Kandydat startuje z pierwszego miejsca listy PSL w okręgu łódzkim, ale nie jest członkiem partii.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: