Rafał Trzaskowski - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Rafał Trzaskowski to kandydat PO na posła. Jest wiceministrem ds. Unii Europejskiej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych i byłym ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie PO. Doktor nauk politycznych UW

Urodził i wychował się w Warszawie. Studiował równolegle stosunki międzynarodowe, politologię oraz anglistykę. Był stypendystą Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem w Paryżu oraz Uniwersytetu w Oksfordzie. Absolwent College d'Europe w Natolinie. Jest doktorem nauk politycznych UW i wykładał zajęcia o tematyce europejskiej w Collegium Civitas w Warszawie i Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Od 2009 do 2013 był posłem do Parlamentu Europejskiego - zajmował się ochroną prywatności, Europejską Agendą Cyfrową, implementacją traktatów i budżetem unijnym. Przez rok doradzał Sekretarzowi Komitetu Integracji Europejskiej w gabinecie szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Od 2004 przez pięć lat był konsultantem przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego oraz Delegacji PO w europarlamencie. W listopadzie 2013 został ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska. W październiku 2014 przeszedł na stanowisko sekretarza stanu w MSZ ds. Unii Europejskiej. Posługuje się angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i włoskim.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: