Jerzy Zelnik - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Jerzy Zelnik to aktor filmowy i teatralny, znany z wielu wybitnych ról, m.in. w "Faraonie" i "Dziejach grzechu". Były dyrektor Teatru Nowego w Łodzi. Był w komitecie poparcia Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. Kandydat z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W teatrze występuje od 1968 roku, grywał na deskach wielu stołecznych scen m.in. w Dramatycznym, Powszechnym czy Studiu im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jego pierwsza poważna filmowa była zarazem podwójna - w filmie "Faraon" Jerzego Kawalerowicza zagrał zarówno Ramzesa XIII, jak i Lykona. Od tego czasu występował na srebrnym ekranie w obrazach najlepszych polskich reżyserów m. in. trzy razy u Andrzeja Wajdy, jedną z jego wybitniejszych ról jest też Łukasz Niepołomski w "Dziejach grzechu" Waleriana Borowczyka.

Poglądy i program Zelnika

Zelnik zaangażował się w politykę dopiero w ostatnich latach. Sympatyzuje z mediami ojca Tadeusza Rydzyka - powiedział w wywiadzie dla "Przewodnika Katolickiego", że "Kiedyś słuchaliśmy Wolnej Europy, dziś wolnego polskiego radia z Torunia". Był w honorowych komitetach poparcia zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i Andrzeja Dudy. W wyborach 2015 sam zdecydował się kandydować z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: