Teresa Piotrowska - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Teresa Piotrowska to kandydatka PO do Sejmu. Minister spraw wewnętrznych w rządzie Ewy Kopacz. Bliska współpracowniczka premier, szefowa bydgoskiej PO i kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Z wykształcenia teolożka.

Kandydatka PO w wyborach parlamentarnych skończyła Akademię Teologii Katolickiej. Wcześniej chciała się dostać na Uniwersytet Warszawski, ale w rekrutacji odjęto jej punkty za pochodzenie. Działała później w bydgoskim oddziale świeckich katolików stowarzyszenia PAX. Wywołało to zarzuty oponentów politycznych, że była związana z Patriotycznym Ruchem Odrodzenia Narodowego, ale sama Piotrowska temu zaprzecza.

Po transformacji ustrojowej kandydatka w wyborach parlamentarnych 2015 pracowała jako katechetka. W 1994 dostała się do bydgoskiej rady miasta z listy prawicowego ugrupowania Przymierze. W zarządzie miasta zajmowała się oświatą, sprawami społecznymi i izbą wytrzeźwień. Niedługo później zapisała się do Zjednoczonego Chrześcijaństwa Narodowego (ZChN).

W 1998 została powołana przez Jerzego Buzka na wojewodę bydgoskiego, ale przez utworzenie woj. kujawsko-pomorskiego chciano skierować ją do innego województwa. Stąd została wiceszefową miejskiego Urzędu Zamówień Publicznych. Posłanką jest nieprzerwanie od 2001 roku. Zajmuje się głównie pracą w komisji ds. kontroli państwowej. W 2006 kandydowała na stanowisko prezydenta Bydgoszczy, uzyskała trzeci wynik z 18 proc. poparciem. Jej nominacja na stanowisko ministra spraw wewnętrznym była sporym zaskoczeniem - mówił się o tym, że po 20 latach w polityce Piotrowska zdecydowała się na emeryturę. Ewa Kopacz tłumaczyła decyzję o powołaniu jej na to stanowisko mówiąc, że "Resorty siłowe przypisywane są dziś w Europie silnym kobietom. Piotrowska taka jest".

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: