Elżbieta Witek - szef gabinetu politycznego premiera i rzecznik rządu. Poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Elżbieta Witek w rządzie Beaty Szydło została szefem gabinetu politycznego premiera i rzecznikiem rządu. Była także rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka partii od 2005 roku. Z zawodu jest nauczycielką historii.

Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim, na Wydziale Filozoficzno-Historycznym. Skończyła też studia podyplomowe w zakresie wiedzy o UE.  Pracowała jako nauczyciel, była także dyrektorem - najpierw szkoły podstawowej, potem zespołu szkół ogólnokształcących w Jaworze.

Od 1980 r. udzielała się w Solidarności, a po delegalizacji związku - w podziemiu, za co w stanie wojennym została aresztowana na trzy miesiące i zwolniona z pracy. Po 1989 r. znów działała w Solidarności. Przez dwie kadencje pełniła funkcję przewodniczącej i wiceprzewodniczącej oraz obrońcy z wyboru w Komisji Dyscyplinarnej dla nauczycieli przy wojewodzie. Cztery lata była ławnikiem w Sądzie Pracy. Jest posłanką PiS od 2005 roku. Przewodniczy również sejmowej komisji etyki poselskiej. W strukturach regionalnych partii jest prezesem PiS w okręgu legnicko - jeleniogórskim. Ma męża oraz dwie córki.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: