Małgorzata Gosiewska - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Małgorzata Gosiewska to kandydatka PiS startująca z trzeciego miejsca na liście partii w okręgu warszawskim.

Kandydatka PiS do parlamentu pochodzi z Gdańska, ale liceum ukończyła w Czersku. Ma wykształcenie średnie ogólne. Była członkinią NZS, a następnie pracowała w Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Gdańsku.

Kariera polityczna i zawodowa

Po transformacji należała do Porozumienia Centrum i była zatrudniona w biurze poselskim Jarosława Kaczyńskiego. W następnych latach pracowała jako pełnomocnik Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych w Gdyni, ekonomistka w hucie, jako prezes zarządu Bielańska SKOK, a później jako księgowa w biurze poselskim Ludwika Dorna. Była również inspektorem w biurze ds. ochrony informacji niejawnych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

W latach 2001-2003 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Klubu Parlamentarnego PiS. Do dziś jest we władzach krajowych i lokalnych partii. W latach 1998-2002 była radną gminy Warszawa-Bielany, a w latach 2002-2004 m.st. Warszawy. Od 2004 do 2005 pełniła funkcję zastępcy burmistrza dzielnicy Warszawa-Ursus. Od 2005 jest posłanką. Była pierwszą żoną zmarłego w wyniku katastrofy smoleńskiej wicepremiera Przemysława Gosiewskiego.

Kontrowersje

We wrześniu 2015 do prokuratury wpłynął wniosek współpracowniczki Gosiewskiej, która oskarża w nim posłankę o opłacanie m.in. prywatnych wyjazdów czy rachunków za telefon jej syna z budżetu na wydatki służbowe. Prokuratura nie wszczęła śledztwa, a Gosiewska odpiera zarzuty tłumacząc, że mają jej zaszkodzić podczas kampanii wyborczej.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: