Małgorzata Wassermann - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Małgorzata Wassermann to kandydatka PiS na posła. Jest liderem listy partii w Krakowie. Z wykształcenia prawniczka, ma własną kancelarię adwokacką

Małgorzata Wassermann jest jedną z trójki dzieci zmarłego w katastrofie smoleńskiej ministra bez teki w rządach Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniewa Wassermanna. Kandydatka w wyborach parlamentarnych 2015 skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim i otworzyła w 2007 własną kancelarię prawniczą - Kancelaria Adwokacka Małgorzaty Wassermann.

Poglądy i program polityczny Małgorzaty Wassermann

W 2005 udzieliła wywiadu-rzeki Bogdanowi Rymanowskiemu pt. "Zamach naprawdę" dotyczącego śledztwa w sprawie rozbicia samolotu, w którym zginął jej ojciec. O swoim starcie z listy PiS kandydatka mówi, że robi to "by załatwiać sprawy ludzi, nie swoje". Zamierza w Sejmie zajmować się głównie prawem, jednak podkreśla, że "jest stroną w śledzctwie smoleńskim" i chce poznać prawdę o śmierci swojego ojca. Spekuluje się, że jeśli PiS wygra wybory Wassermann może zostać ministrem sprawiedliwości. Na antenie TVN24 powiedziała, że nie popiera wpuszczania uchodźcow do Polski. Uważa, że rząd powinien wysyłać im pomoc humanitarną.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: