Adam Korol - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Adam Korol to mistrz wioślarstwa i minister sportu i rekreacji w rządzie Ewy Kopacz. Kandydat startuje z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu gdańskim.

Adam Korol urodził w Gdańsku. Wioślarstwem zajmował się od 13. roku życia. Startował w pięciu igrzyskach: w Atlancie 1996, w Sydney w 2000, w Atenach w 2004, w Pekin w 2008 i w Londynie 2012. Największe sukcesy osiągnął w czwórce podwójnej razem z Michałem Jelińskim, Markiem Kolbowiczem i Konradem Wasielewskim. Tytuły mistrzów świata wywalczyli w trzy razy w latach 2005-2007. Wygrali również igrzyska w Pekinie. Karierę zakończył w lipcu 2013 roku. Od tego czasu był pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Adam Korol - poglądy i program polityczny

W dwóch kampaniach prezydenckich Bronisława Komorowskiego był w jego komitecie poparcia. Na ministra sportu został powołany przez Ewę Kopacz w czerwcu 2015, po odwołaniu Andrzeja Biernata związanym z wyciekiem akt w tzw. aferze taśmowej.

Po nominacji polityk PiS i były piłkarz Jan Tomaszewski pochwalił wybór nowego ministra: - Korol będzie wspaniałym ministrem. Przez cztery miesiące trudno zrobić coś w tym ministerstwie. Andrzej Biernat zostawił ministerstwo w dobrej kondycji. Korol ma autorytet, musi wejść w to środowisko. Wspólnie z nowym ministrem zdrowia oraz Joanną Kluzik-Rostkowską powinni zrobić takie trio, żeby wychowanie fizyczne w szkole było dobrze traktowane - powiedział. Sam Korol w wywiadzie dla Onet.pl stwierdził, że już pierwszy miesiąc na stołku ministra zrewidował jego wyobrażenia, co do spotu, ale uważa też, że zagadnienia proceduralne to nie jest dla niego "fizyka jądrowa". Startuje też w wyborach parlamentarnych - jest kandydatem z list PO.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: