Jacek Wilk - poglądy, życiorys [SYLWETKA]

Jacek Wilk to kandydat Ruchu Kukiza z okręgu wyborczego Warszawa. Był kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta w 2015 roku. Ekonomista, adwokat i audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

: Pochodzi z małej miejscowości na Ponidziu w woj. świętokrzyskim. Ma wszechstronne wykształcenie - skończył międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne oraz finanse i bankowość na SGH, prawo na Uniwersytecie Warszawskim, filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dwa stopnie w Szkole Międzynarodowego Prawa Podatkowego w holenderskim Veldhoven. Oprócz tego jest po studiach podyplomowych z prawa europejskiego i międzynarodowego na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie. Obecnie przygotowuje się do obrony doktoratu na SGH dotyczącego ekonomicznej analizy prawa. Ma też własną kancelarię adwokacką specjalizującą się w prawie informacji i internetu oraz uprawnienia audytora systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Kariera polityczna w KNP i poglądy

Mimo wielu zajęć postanowił zaangażować się w politykę w 2011 roku i wstąpić do Kongresu Nowej Prawicy. Wystartował wtedy w wyborach parlamentarnych, ale zdobył tylko 450 głosów. Mimo tego szybko zyskał przychylność Janusza Korwin-Mikke i rok później znalazł się w zarządzie partii, a w 2013 został jej wiceprezesem. W 2014 kandydował na urząd prezydenta Warszawy, jednak po miesiącu zastąpiono go Przemysławem Wiplerem. Jako powód podawano inne liczne zobowiązania Wilka, jednak według prasy prawdziwym motywem był konflikt wewnątrz ugrupowania. W tym samym roku adwokat zebrał 17 tys. głosów w wyborach do europarlamentu - mandat z KNP zdobył jednak pierwszy na liście warszawskiej Michał Marusik. Gdy w konsekwencji roszad w KNP odwołano z funkcji prezesa Janusza Korwin-Mikke, Wilk został kandydatem na prezydenta partii. Zdobył 0,46 proc. głosów.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: