Kandydaci w okręgu wyborczym Zielona Góra [SEJM]

Sprawdź, kto kandyduje w tym roku w wyborach do Sejmu z okręgu nr 8, do którego należą Zielona Góra oraz powiaty gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, zielonogórski, żagański, żarski, wschowski, miasto na prawach powiatu Gorzów Wielkopolski, miasto na prawach powiatu Zielona Góra.

W poprzednich wyborach do Sejmu w 2011 najwyższą liczbę głosów w okręgu nr 8 uzyskała Bożenna Bukiewicz z Platformy Obywatelskiej - ponad 38 tys. Najwięcej mandatów w tym okręgu uzyskało PO 6, drugie było PiS 3, następnie SLD jeden, Ruch Palikota jeden i PSL jeden.

W poprzednich wyborach do Sejmu w 2011 najwyższą liczbę głosów w okręgu nr 8 uzyskała Bożenna Bukiewicz z Platformy Obywatelskiej - ponad 38 tys. Najwięcej mandatów w tym okręgu uzyskało PO 6, drugie było PiS 3, następnie SLD jeden, Ruch Palikota jeden i PSL jeden.

Do sejmu w 2011 dostali się:

Ast Marek, Rafalska Elżbieta, Materna Jerzy Marian, Wontor Bogusław Tadeusz, Mroczek Maciej Zbigniew, Zych Józef, Bukiewicz Bożenna, Niesiołowski Stefan Konstanty, Sibińska Krystyna Mieczysława, Sławiak Bożena Maria, Sługocki Waldemar Jan i Pahl Witold.

Kandydaci z listy NowoczesnaPL

Paweł Pudłowski

Jerzy Wierchowicz

Justyna Karpisiak

Tomasz Furtak

Maciej Czaplicki

Beata Łabęda

Jan Biernacki

Jacek Mondorowicz

Łukasz Błaszkowski

Krzysztof Legieć

Piotr Kurkierewicz

Tomasz Matysik

Katarzyna Andrusyszyn

Małgorzata Sobczak

Beata Małek

Marzanna Gniazdowska

Lech Sierpina

Wanda Świdzińska

Stanisław Czerwiński

Wojciech Worek

Judyta Borowy

Krystyna Stacino-Łuczyńska

Mariola Kołodziejczak

Waldemar Taborski

Kandydaci z listy PO

Stefan Niesiołowski

Bożenna Bukiewicz

Tomasz Kucharski

Katarzyna Osos

Wacław Maciuszonek

Leszek Waloch

Krystyna Sibińska

Piotr Dębicki

Tomasz Stupienko

Tadeusz Pająk

Michał Wasilewski

Anna Piecha

Jacek Baczyński

Alicja Andrzejewska

Tomasz Prozorowicz

Marek Kraśny

Iwona Nawrocka

Klaudiusz Balcerzak

Danuta Szewczyk

Lilianna Kurek

Barbara Szostak

Alina Kwapińska

Maciej Pietruszak

Jarosław Hajduk

Kandydaci z listy KWW Zbigniewa Stonogi

Mateusz Klejdysz

Elżbieta Gromadzka

Łukasz Busz

Krystian Grzesik

Kornel Muszyński

Klaudia Petla

Daria Fizyczak

Marek Glonek

Dawid Poprawski

Tomasz Jędraszak

Ewa Tomczak

Leszek Bugajewski

Anita Rutkowska

Kandydaci z listy PiS

Marek Ast

Elżbieta Rafalska

Jerzy Materna

Artur Zasada

Elżbieta Płonka

Marek Surmacz

Władysław Dajczak

Piotr Barczak

Ewa Gancarz

Grzegorz Grabarek

Tomasz Czajkowski

Michał Motowidełko

Dorota Bojar

Wojciech Grochala

Gabriela Trzpis

Jerzy Bielawski

Beata Kwiatkowska

Alicja Czerniawska

Mieczysław Jaszcz

Amelia Szołtun

Grzegorz Zwarycz

Alicja Jędrzejczak - Siłka

Przemysław Ficner

Jacek Kurzępa

Kandydaci z listy KORWiN

Robert Anacki

Krystyna Podhorodecka

Zbigniew Kozłowski

Sylwia Świątek-Żołyńska

Jędrzej Grociak

Piotr Kucza

Danuta Bielak

Mateusz Grzymałowski

Jan Kielec

Mateusz Pucek

Jacek Pawlicki

Justyna Owczarz

Magdalena Niedźwiecka

Piotr Modrzejewski

Mirosław Kazan

Katarzyna Strelau

Krystian Kowalczyk

Anna Ryńska

Marek Stępień

Marta Płaczkowska

Sławosz Wamberski

Irena Janoszka

Kaja Modrzejewska

Michał Obiegło

Kandydaci z listy PSL

Jolanta Fedak

Józef Zych

Czesław Fiedorowicz

Barbara Kucharska

Stanisław Tomczyszyn

Maciej Szykuła

Jarosław Kaczmarek

Roman Król

Jacek Czerepko

Zbigniew Kołodziej

Stanisław Peczkajtis

Grażyna Dereń

Dariusz Wróblewski

Małgorzata Domagała

Jarosław Sieracki

Izabela Jankowska

Jacek Niezgodzki

Magdalena Strzałkowska

Anna Komar

Agnieszka Maj-Skobelska

Łukasz Makarowski

Marta Wojtkowiak

Zygmunt Baś

Jan Świrepo

Kandydaci z listy Kukiz'15

Jarosław Porwich

Dariusz Skarżyński

Olimpia Tomczyk-Iwko

Dominik Nycz

Jerzy Patelka

Krzysztof Wilk

Rafał Jaworski

Danuta Korzeniewska

Piotr Bochański

Tomasz Malaika

Aleksandra Grabias

Dariusz Rybiński

Danuta Kozłowska

Ryszard Bodziacki

Anna Drab

Lucyna Góra

Marcin Jelinek

Izabela Kraszewska

Paweł Horożaniecki

Katarzyna Kaźmierska

Katarzyna Pazoła

Bartosz Augustyniak

Marcin Pałka

Tomasz Drużyński

Kandydaci z listy Zjednoczona Lewica

Bogusław Wontor

Maciej Mroczek

Zbigniew Włodarczak

Jakub Derech-Krzycki

Aleksandra Jasicka

Zbigniew Smejlis

Agnieszka Lech-Kowalska

Wiesław Karaś

Julita Szkudlarek

Emil Rau

Wanda Winczaruk

Krzysztof Hurka

Sabina Litwinowicz

Jan Kotzbach

Katarzyna Jabłońska

Krzysztof Owoc

Iwona Raksa

Rafał Rafalski

Jolanta Budych

Rafał Hoszowski

Elżbieta Gruber

Jan Blatkiewicz

Teresa Łużna

Jan Kochanowski

Kandydaci z listy Partia Razem

Michał Szmytkowski

Adrianna Ruszkowska

Dawid Kotlarek

Aleksandra Czyż

Maciej Dobrowolski

Marta Drewniak

Bernard Łysiak

Natalia Pikuła

Ireneusz Surmacz

Magdalena Kremer-Sochacka

Łukasz Olszewski

Krystyna Kułak

Adam Nowakowski

Anna Bukartyk

Krzysztof Czyż

Halina Daszkiewicz

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl