Joachim Brudziński - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Joachim Brudziński to kandydat na posła Prawa i Sprawiedliwości. Obecny prezes komitetu wykonawczego partii ma ogromny kredyt zaufania u prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas studiów politologicznych w Szczecinie zarabiał zaciągając się jako marynarz na statki handlowe. Współpracował też z Radiem Szczecin, gdzie zajmował się gospodarką morską. W tym czasie, w 1991 roku, związał się z Porozumieniem Centrum, bo jak sam twierdzi, "jest zadeklarowanym zwolennikiem prawicy i do dziś jest wierny temu środowisku". Jego pierwszym większym sukcesem było założenie Morskiego Centrum Informacji Zawodowej, które zajmuje się podnoszeniem kompetencji osób pracujących na morzu.

Kariera polityczna i program wyborczy Brudzińskiego

Natomiast jego kariera polityczna nabrała rozpędu dopiero, gdy przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Od 2002 do 2006 był prezesem zarządu partii w regionie, a 2005 został "jedynką" na liście do parlamentu - udało mu się zebrać 15 tys. głosów. Wkrótce Jarosław Kaczyński powierzył mu kolejne ważne zadanie - zarządzanie Biurem Organizacyjnym PiS w Warszawie. Musiał dobrze wypaść w oczach prezesa PiSu, bo po kilku miesiącach został mianowany zarówno sekretarzem generalnym, jak i przewodniczącym zarządu partii. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego komitetu wykonawczego PiS. Sam Kaczyński komplementował osobowość Brudzińskiego: - Pochodzi z prostej robotniczej rodziny, ale ma pęd do wiedzy. Dużo czyta, widać, że chce nadrabiać kulturowe zaległości - twierdził. Brudziński ma wysoką pozycję w ugrupowaniu, momentami media spekulowały wręcz o przejęciu przez niego przywództwa. Pojawiały się też doniesienia o jego awanturniczej przeszłości - "Newsweek" powołując się na polityków PiS napisał, że w technikum Brudziński był skazany za rozbój i zdemolowanie pociągu, a do dzisiaj jego znajomi nazywają go "chuliganem z podwórka, tylko przebranym w garnitur".

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: