Dorota Stalińska - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Kandydatka PSL pochodząca z Gdańska. Jest znaną aktorką filmową i teatralną. Swoją karierę w polityce rozpoczęła od działalności samorządowej. Aktywnie udziela się społecznie.

Dorota Stalińska pochodzi z Gdańska. Lata studenckie spędziła na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Pierwsze poważne kroki na deskach teatru stawiała u Tadeusza Łomnickiego podczas inauguracji "Teatru na Woli". Jej talent nie przeszedł niedostrzeżony, dzięki czemu grała tam przez kilka kolejnych lat.

Kariera filmowa - Wajda, Kieślowski

W filmie zaczynała od nieznaczących ról. Na poważniej zadebiutowała dopiero w "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy. Wystąpiła w wielu filmach m.in. "Bez miłości", "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Dekalog, Trzy" Kieślowskiego. Stalińska znana jest z szerokiej gamy działalności artystycznych. Wydała między innymi trzy tomiki wierszy, znakomicie śpiewa, jest laureatką nagrody głównej Przeglądu Piosenki Aktorsko-Literakcjuej.

Działalność społeczna, pierwsze kroki w polityce

Angażuje się w działalność społeczną. Założyła fundację "Nadzieja", której celem jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. Jest jedną z założycielek towarzystwa "Nasz Dom", które pomaga domom dziecka. W latach 90. była radną miasta Milanówek oraz radną Sejmiku Samorządowego Województwa Warszawskiego. W 2014 roku z ramienia PSL została radną województwa mazowieckiego.

Pasją Stalińskiej jest sport, uwielbia pływanie i jazdę konną. W przeszłości trenowała szermierkę.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: