Krzysztof Lipiec - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w wyborach 2015. Prezes partii w okręgu świętokrzyskim. Były nauczyciel.

Urodzony w Starachowicach. Jego ojciec był żołnierzem AK oraz więźniem politycznym okresu stalinizmu. Z domu miał wynieść wychowanie patriotyczne, które później przerodziło się w działalność polityczną. Absolwent fizyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Razem z kolegami zakładał na tej uczelni Niezależne Zrzeszenie Studentów. Internowany po wprowadzeniu stanu wojennego. Kilkanaście lat pracował jako nauczyciel związany z "Solidarnością", gdzie pełnił funkcję przewodniczącego związku nauczycielskiego. Był prezesem Międzyszkolnego PTTK. Ma żonę Renatę, syna Kacpra i córkę Magdę.

Początki kariery politycznej - Akcja Wyborcza Solidarność

W latach 1997-2001 pełnił funkcję senatora z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Bezskutecznie ubiegał się o reelekcję. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zasiadał w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a następnie w radzie powiatu starachowickiego.

Prawo i Sprawiedliwość - prezes okręgowy partii w województwie świętokrzyskim

Karierę polityczną w PiS rozpoczął w 2005 roku, kiedy w wyborach parlamentarnych udało mu się uzyskać mandat posła na Sejm RP. Następnie mandat poselski uzyskiwał dwukrotnie - w 2007 i 2011 roku. Został powołany na pełnomocnika okręgowego PiS w województwie świętokrzyskim, gdzie później został wybrany okręgowym prezesem partii.

Poglądy i działalność w Sejmie

Przynależy do Grup Parlamentarnych zajmujących się sprawami związanymi z Armenią, Gruzją, Japonią i Ukrainą. W komisjach sejmowych zajmował się sprawami związanymi m.in. z krajowym sądownictwem, projektami dotyczącymi ochrony i pomocy dla pokrzywdzonych i świadków oraz zmianami dotyczącymi kodeksowi drogowemu.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: