Małgorzata Sadurska - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Jest szefem Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W wyborach kandyduje z listy PiS. Samorządowiec oraz posłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Były sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Odbyła studia podyplomowe z zarządzania i organizacji w Lubuskiej Szkole Biznesu. W przeszłości była członkiem zarządu powiatu puławskiego oraz przewodniczącą Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kariera polityczna w PiS. Człowiek Jarosława Kaczyńskiego

W 2004 roku bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości. Rok później w wyborach parlamentarnych została wybrana posłanką z ramienia PiS w okręgu lubelskim. Mianowana przez Sejm na członka Krajowej Rady Sądownictwa. Za rządów Jarosława Kaczyńskiego była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mandat poselski uzyskała dwukrotnie w następnych wyborach parlamentarnych. W 2014 roku bezskutecznie kandydowała w wyborach do Europarlamentu.

Poglądy - ochrona życia, komisja badająca katastrofę smoleńską

Pracowała w komisjach sejmowych ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Zasiada w grupach bilateralnych zajmujących się relacjami polsko-gruzińskimi i polsko-azerbejdżańskimi. Jest członkiem zespołu na rzecz Ochrony Życia, oraz Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Pracowała przy zespole ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jest założycielką i członkiem Zarządu Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Kulturowego - Fara Końskowolska

7 sierpnia 2015 prezydent RP powołał ją na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: