Miriam Shaded - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Jest prezesem i założycielką Fundacji Estera. Kandydatką z warszawskiej listy partii Korwin. Córką pastora i malarki.

Pochodzi z rodziny, w której ojciec jest Syryjczykiem, a matka Polską. Miriam jest najmłodszą z siódemki rodzeństwa. Jej ojciec przybył do Polski w nagrodę za dobre wyniki w nauce. Studiował na Politechnice Warszawskiej, właśnie w tym okresie odkrył w sobie powołanie. Niedługo później poznał matkę Miriam, która jest malarką po ASP.

W domu odebrała wychowanie protestanckie. Ojciec surowo kazał przestrzegać zasad. Studia rozpoczęła na teologii na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Po nich pracowała w różnych zawodach. Najbardziej interesował ją marketing i zarządzanie. Była sekretarką, asystentką w szkole językowej. W pewnym momencie przeszła do pracy w korporacji.

Ojciec pastor - Miriam chce pomoc potrzebującym syryjczykom

Jak mówi sama kandydatka, o jej pomoc poprosili duchowni z Syrii poprzez kontakt z jej ojcem, który jest pastorem. Duży wpływ na sytuację miały telefony od rodziny nawołujące o pomoc. W swojej działalności społecznej zajmuje się głównie syryjskimi chrześcijanami.

Fundacja Estera

Założyła Fundację Estera, która wzbudza kontrowersje i często jest krytykowana. W ramach jej działań sprowadzono do Polski 60 syryjskich rodzin, ale tylko chrześcijańskich. Fundacja przygotowuje dla syryjskich rodzin odpowiednie dokumenty, organizuje transport oraz miejsce zakwaterowania w Polsce. Celem działań fundacji jest przyspieszenie asymilacji imigrantów. Estera zapewnia im wsparcie we wszystkich sferach, zaczynając od kursów nauki języka polskiego, po pomoc materialna, prawną i psychologiczną.

Poglądy - sprowadzanie uchodźców z Syrii, ale tylko chrześcijan

Jest głośną przeciwniczką sprowadzania do Polski uchodźców pochodzenia muzułmańskiego. Kandyduje niezależnie z listy partii KORWiN.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: