Mirosława Stachowiak-Różecka - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Kandydatka PiS do Sejmu z okręgu Wrocławia i okolic jest radną miejską we Wrocławiu oraz byłą wiceprzewodniczącą rady miasta. Była też kandydatką PiS na prezydenta Wrocławia. Obecnie przewodzi wrocławskimi strukturami partii. Oprócz tego aktywnie działa na rzecz wspierania rodzin białoruskich opozycjonistów.

Jest absolwentką resocjalizacji na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez lata zajmowała się branżą filmową jako producent i kierownik produkcji. Dzięki niej Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu, gdzie pracowała przez dwa lata, zawarła porozumienie z wierzycielami.

Samorządowiec i kandydatka PiS do Sejmu

Od dwóch kadencji kandydatka w wyborach parlamentarnych 2015 zasiada w radzie miasta Wrocławia i przewodniczy lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości. Jako samorządowiec udziela się w komisji rewizyjnej, edukacji oraz kultury. Z jej inicjatywy postało kilka wrocławskich projektów oświatowych - "Esemes w Szkole", "Internetowy Dzienniczek" czy "Książka w Szkole". Jest również współzałożycielką fundacji "My Razem", która zajmuje się pomocą dla białoruskich opozycjonistów i ich rodzin. Pracuje obecnie jako broker.

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: