Barbara Nowacka - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Kandydatka do Sejmu startująca z listy warszawskiej jest współprzewodniczącą Twojego Ruchu. Coraz częściej mówi się o niej jako liderce lewicy, która dąży do jej zjednoczenia.

Nowacka z wykształcenia jest informatykiem. Ma dyplom MBA oraz wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jak sama mówi, zawodowo interesuje ją edukacja i szkolnictwo wyższe. Obecnie sprawuje urząd kanclerza Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

W latach 90. zaangażowała się w działalność w telefonie zaufania Fundacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Nowacka w późniejszych latach przystąpiła do młodzieżówki Unii Pracy, a od 2000 była jej wiceprzewodniczącą. Reprezentowała Federację Młodych UP w Europejskiej Federacji Organizacji Młodzieży Socjalistycznej. Współzakładała również Młodych Socjalistów. Po śmierci swojej matki, zmarłej w katastrofie Smoleńskiej wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej, założyła fundację upamiętniająca jej osobę i walczącą o prawa człowieka.

Kandydatka Twojego Ruchu

W 2014 stanęła na czele think tanku Twojego Ruchu "Plan Zmian" i wstąpiła w szeregi partii. W czerwcu tego roku została szefową komitetu mającego za zadanie przygotować sztab wyborczy Zjednoczonej Lewicy - zrzeszającej SLD, Twój Ruch i Partię Zielonych. Jednocześnie stała się współprzewodniczącą Twojego Ruchu, razem z Januszem Palikotem.

Program wyborczy Nowackiej

A jaka jest wizja Polski według Barbary Nowackiej? Przy okazji konwencji Zjednoczonej Lewicy prezentującej główne postulaty komitetu napisała na swoim blogu: "Potrzeba odwagi, zmian (choćby w służbie zdrowia, edukacji, ale i w relacjach państwo-obywatel). Polityki społecznej powiązanej z rynkiem pracy i sprawnie działającej gospodarki. Ale i praw i wolności osobistych, bez względu na płeć, wiek, orientację seksualną wiarę lub jej brak."

Więcej informacji na temat wyborów parlamentarnych znajdziecie w portalu MamPrawoWiedziec.pl

Więcej o: