Wybory prezydenckie 2015. Wyniki z 46 na 51 okręgów: Duda: 52,46 proc., Komorowski: 47,54 proc. Jeszcze 5 okręgów

PKW podaje cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich. Po podliczeniu głosów z 46 na 51 okręgów wyborczych wyniki wyglądają następująco: Andrzej Duda 52,46 proc. głosów, Bronisław Komorowski 47,54 proc. Poparcie Dudy znów urosło w stosunku do poprzednich wyników exit poll. Oficjalne wyniki wyborów poznamy dziś między 17 a 19.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Czekamy na wyniki z pięciu okręgów. Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła głosy z 46 okręgów. Wskazują, że drugą turę wyborów wygrał Andrzej Duda .

Dystans między kandydatami zmieniał się w miarę, jak do PKW wpływają wyniki z kolejnych komisji. Gdy ogłaszano wyniki z 28 okręgów, poparcie Dudy wynosiło 53,76 proc., a Komorowskiego - 46,24 proc.

Jako pierwsze zliczone zostały głosy ze wsi i małych miejscowości. Wciąż nie wpłynęły do Komisji dane m.in. z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone przez PKW dziś (poniedziałek) między godziną 17 a 19 .

Czytaj naszą relację na żywo z pierwszego dnia po wyborach >>>

Wyniki exit poll: Duda wygrywa z 53-proc. poparciem

Wcześniejsze cząstkowe wyniki wyborów pokazywały większą przewagę Dudy nad Komorowskim. W wynikach uwzględniających głosy z 20 na 51 okręgów Duda uzyskał 55,29 proc., Komorowski - 44,71 proc. głosów. Podobnie rozkładało się poparcie po podliczeniu głosów z 12 okręgów.

Pierwsze sondażowe wyniki exit poll Ipsos dla TVN24, TVP Info i Polsatu wskazywały na przewagę Dudy o 6 punktów procentowych, z wynikiem 53 proc. do 47 proc. dla prezydenta. W podawanych później uzupełnionych wynikach dystans między kandydatami zmniejszał się. Z badania late poll wynikało, że na Dudę zagłosowało 52 proc., a na Komorowskiego 48 proc. wyborców.

Wszyscy ludzie prezydenta. Sprawdź, jak wygląda potencjalna lista współpracowników Dudy>>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: