Gdzie jest prezes PiS? Już wiadomo. Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny

- Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło. - Kaczyński spowodował, że prezydentem jest Duda. To geniusz polityczny - dodała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Jarosław Kaczyński jest bardzo wzruszony i szczęśliwy. To jest ważne wydarzenie dla PiS-u. To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda - powiedziała Beata Szydło w Kontrwywiadzie RMF FM Konrada Piaseckiego .

Kampania parlamentarna pod hasłem: "Cała władza w ręce PiS-u"

- Prezes dzwonił z gratulacjami? - pytał Piasecki.

- Byli w kontakcie - odpowiedziała wiceprzewodnicząca PiS. - Dziś otwiera się droga do zwycięstwa w wyborach jesiennych. Trzeba walczyć o pełną pulę. Szansa jest bardzo, bardzo duża. Przez 8 lat PO prowadziła agresywną walkę z nami. Dzisiaj poniosła za to karę. Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - dodała. - Teraz jest ten czas, że będzie moment na przygotowanie tego wszystkiego - podkreśliła.

Szydło: "Komorowski kpił sobie z przeciwnika"

- Nie dochodzi do mnie ten sukces. Jak startowaliśmy, to nikt nam nie dawał szans - mówiła Szydło. Podkreśliła, że przeciwnik nie był łatwy, a oni startowali z bardzo niskiego poziomu rozpoznawalności Dudy. - Nikt nie wierzył, Komorowski kpił sobie z przeciwnika. Andrzej jest szczęśliwy, ale też bardzo zmęczony. Widziałam wczoraj w nim radość połączoną z zaskoczeniem. Wszyscy byliśmy zaskoczeni - dodała.

Podkreśliła też, że myśl o wygranej pojawiła się dopiero na pierwszej konwencji PiS. - Andrzej uwierzył w to, że jesteśmy w stanie zrobić bardzo dobry wynik. Te nadzieje ludzi były tak duże, zresztą są i teraz, że zdaliśmy sobie sprawę, że to jest z jednej strony wyzwanie, ale też to może ponieść. Poza tym jak się ma takiego kandydata, to się nie przegrywa - powiedziała Szydło.

Szydło: "Odradzałabym podpisanie ustawy o in vitro"

Piasecki zapytał Szydło również o to, czy według niej rozpisanie referendum jest zasadne. - Przede wszystkim to prezydent Bronisław Komorowski musi sam sobie odpowiedzieć na kilka pytań - odpowiedziała. - To referendum, które było, ten projekt, był, jak wielu konstytucjonalistów wskazuje, niekonstytucyjny, więc nie powinno być przeprowadzone - dodała. Podkreśliła też, że odradzałaby mu podpisanie ustawy o in vitro.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz wideo
Więcej o: