Wybory prezydenckie 2015. Giertych w odezwie do PO: Czy wy w ogóle macie świadomość, w jakim kraju żyjecie?

Roman Giertych gorzko skomentował sondażowy wynik wyborów prezydenckich. "Jeżeli nie wrócicie do korzeni, to jest po Was" - napisał, zwracając się do PO. "A w październiku zobaczycie, co to znaczy PiS bez osłony, którą dawali Wam PiS-u koalicjanci".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRoman Giertych na Facebooku wystosował swego rodzaju odezwę do Platformy Obywatelskiej. Gorzko skomentował w niej sondażowy wynik II tury wyborów prezydenckich . Według exit poll Andrzej Duda wygrał, zdobywając 53 proc. głosów. W długim wpisie, który Giertych pospiesznie dodał przez zakończeniem przesuniętej o 1,5 godziny ciszy wyborczej, a po kilku minutach usunął, przypomina on, że już jakiś czas temu ostrzegał PO, że kierunek obrany przez sztab Bronisława Komorowskiego nie jest słuszny i przyniesie mu porażkę. Po zakończeniu ciszy wyborczej post nie został opublikowany ponownie.

"Co zrobiliście Polsce, koledzy sztabowcy z PO?"

- Jest godzina 21 dnia 24.05 AD 2015. Pewnie przecieracie oczy ze zdziwienia - napisał Giertych. - Oto kandydat PiS, który głosił Waszym zdaniem "średniowieczne poglądy" rozbił w puch Bronisława Komorowskiego, który przez 5 lat prezydentury cieszył się rekordowym poparciem społecznym.

Były polityk LPR pisał dalej, że od dwóch lat apelował do PO, aby "nie skręcali w lewo". - Powtarzałem to w dziesiątkach wywiadów - stwierdził. - Na pytanie dziennikarki dlaczego uważam, że Platforma przegra wybory, powiedziałem: Przegra, bo nie ma spójnej polityki medialnej, podejmuje tematy, które obchodzą promil społeczeństwa, jak np. związki partnerskie, i nie potrafi sprzedać swoich sukcesów, których jest całkiem sporo.

- Teraz przyjrzycie się proszę kampanii, którą właśnie przegraliście - pisał dalej. - Co było głównym tematem: in vitro, sprawa JOW i konwencja antyprzemocowa? Czy naprawdę myślicie, że tym żyje przeciętny Polak? Przecież wszystkie badania opinii publicznej pokazują, że polskie społeczeństwo jest coraz bardziej konserwatywne.

"Czy Jego sztabowcy upadli na głowę!!!"

- Co zrobiła PO w ostatnich miesiącach: przegłosowała Konwencję Antyprzemocową - pisał dalej Giertych. - Czytałem ją i specjalnie złych rzeczy tam nie znalazłem (parę wątpliwości), ale przecież nie o to chodzi. Prezydent podpisał ją w siedzibie polskich feministek! Czy Jego sztabowcy upadli na głowę!!! A nie mógł jej podpisać w domu samotnej matki itp.? Koledzy, odrealniliście się zupełnie - stwierdził.

- Tym podpisem Prezydent wszedł na drogę konfrontacji z Kościołem i uwiarygodnił wszystkie ataki na siebie - podkreślił.

"Czy wy w ogóle macie świadomość, w jakim kraju żyjecie?"

Giertych wypominał PO przekonanie, że młodzi ludzie w Polsce mają poglądy lewicowe. - Tylko jeśli młodzież jest lewicowa, to dlaczego głosuje na prawicę? - zastanawiał się w swoim wpisie. - Dlaczego w sondażach popiera życie konserwatywne, dlaczego tysiącami bierze udział w patriotycznych stowarzyszeniach, marszach etc. Czy wy w ogóle macie świadomość, w jakim kraju żyjecie?

- Oddaliście najważniejszy Urząd w ręce PiS - napisał na koniec Giertych. - Za parę miesięcy jeszcze poważniejsza próba. Jeżeli dalej będziecie prawić lewicowe farmazony, to nie zdobędziecie 10 proc. Jesteście przecież partią chrześcijańsko-demokratyczną (wasza deklaracja). Jeżeli nie wrócicie do korzeni, to jest po Was. A w październiku zobaczycie, co to znaczy PiS bez osłony, którą dawali Wam PiS-u koalicjanci.

Kilka dni wcześniej Giertych zadeklarował, że zagłosuje na Bronisława Komorowskiego, podając kilka powodów swojej decyzji.

Zobacz wideo
Więcej o: