Wybory prezydenckie 2015. Konsulat w Chicago opublikował wyniki wyborów w okręgach. Domagali się tego mieszkańcy

Wybory prezydenckie 2015. Na stronie internetowej konsulatu w Chicago, gdzie zakończyło się już głosowanie, opublikowano wyniki wyborów w poszczególnych komisjach. Domagali się tego sami mieszkańcy, ponieważ jest to zgodne z przepisami.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWyniki wyborów prezydenckich wśród Polonii mieszkającej w Chicago są już znane. Komisje w tym mieście wywiesiły protokoły z głosowania w lokalach i umieściły je na stronie internetowej - podaje TVP Info .

- Chodzi wyłącznie o informacje na temat głosowania w komisji i one są wyłącznie dla wiedzy tych, którzy głosowali - wyjaśnił rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. - Te osoby bardzo naciskały na to, żeby poznać wynik wyborów w tym okręgu. Jest to zgodne z procedurami, natomiast musimy przestrzegać tej procedury, która obowiązuje w naszym kraju, czyli ciszy wyborczej - zaznaczył.

Wybory prezydenckie 2015. PKW: To nie naruszenie ciszy

Ze względu na różnicę czasu pomiędzy Polską a USA tamtejsi wyborcy poszli do urn już wczoraj. Głosowanie amerykańskiej Polonii jest już więc zakończone.

Zdaniem PKW opublikowanie tych wyników w USA nie stanowi naruszenia ciszy wyborczej. - Każda obwodowa komisja wyborcza ma obowiązek udostępnienia protokołu niezwłocznie po obliczeniu głosów - podkreślił Rafał Szymczak z biura prasowego Krajowego Biura Wyborczego.

Więcej o: