Duda wypomina Komorowskiemu czekoladowego orła. Następnego dnia pozuje z orłem z chleba

Andrzej Duda chwali się dziś ozdobnym chlebem z symbolem orła, który otrzymał w piekarni w Nowym Mieście nad Pilicą. Tymczasem dzień wcześniej wypominał Komorowskiemu czekoladową rzeźbę orła z Dnia Flagi w 2013 roku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Andrzej Duda ostatniego dnia kampanii wyborczej, podczas wizyty w piekarni w Nowym Mieście nad Pilicą, otrzymał chleb ozdobiony orłem z polskiego godła. Zdjęciami z chlebem pochwalił się na swoim profilu na Facebooku. Tymczasem zaledwie dzień wcześniej, podczas debaty prezydenckiej w TVN, wypominał Bronisławowi Komorowskiemu czekoladową rzeźbę przedstawiającą orła, która została pokazana podczas obchodów Dnia Flagi RP w 2013 roku.

Zobacz wideo

Rzeźbę tę, przedstawiającą zwykłego orła bez korony, stworzono na potrzeby akcji "Orzeł może" organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" i Program Trzeci Polskiego Radia. Duda stwierdził podczas debaty, że "wzbudziło to z jednej strony zażenowanie, a z drugiej strony śmiech" i zasugerował, że w ten sposób nie została uszanowana godność polskiego symbolu narodowego.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 24 maja.

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: