Sztaby zgodne: będzie debata u Kukiza. Trwają twarde negocjacje, Kukiz wściekły

- Najpewniej będzie trzecia debata. Mam nadzieję, że Andrzej Duda do niej stanie - mówił na antenie TVN 24 Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, o spotkaniu Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego u Pawła Kukiza w Lubinie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sztaby obu kandydatów negocjują warunki debaty. Wciąż nie wiadomo jednak, czy do niej w ogóle dojdzie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNałęcz zastrzegł, że nie prowadzi negocjacji. Przyznał jednak, że nie ma przeszkód, by do debaty doszło, jeśli tylko będzie prowadzona na podobnych zasadach co pierwsza w TVP i Polsacie. - Znam stanowisko mojego szefa, prezydenta Komorowskiego, który powiedział: tak, idziemy w tę debatę. Negocjujcie z dobrą wolą warunki - powiedział polityk.

Kukiz sam zastanawia się nad debatą

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oba sztaby faktycznie negocjują warunki debaty. Wydaje się zresztą, że rozmowy są dość gorące. Wczoraj późnym wieczorem Paweł Kukiz w emocjonalnym wpisie na Facebooku wyraził oburzenie informacjami o zdjęciu z anteny TVP programu Jana Pospieszalskiego, w związku z zarzucanym mu atakiem na Bronisława Komorowskiego.

"I teraz pojawia się pytanie - czy w związku z zaistniałą sytuacją za wszelka cenę dążyć do debaty Duda-Komorowski z moim udziałem?" - pyta Kukiz. I zarzuca sztabowi Komorowskiemu, że chciał

zmienić miejsce debaty czy zrobić ją bez publiczności

. "Zastanawiam się więc czy taka debata ma jakikolwiek sens" - wskazuje Kukiz, jednocześnie jednak dodaje, że na spotkanie ze sztabami pojedzie i to on będzie stawiał warunki.

Dziś zareagował na to Robert Tyszkiewicz, szef sztabu prezydenta, zapewniając że żadnych wstępnych warunków nigdy nie stawiał.

Wczoraj sztab Komorowskiego miał zwrócić się do otoczenia Kukiza z prośbą o ustalenie zasad debaty. Sztab Andrzeja Dudy robił to już wcześniej kilkakrotnie, deklarując chęć udziału w spotkaniu. W sztabie Kukiza dowiedzieliśmy się, że właściwie wciąż nie jest pewne, czy debata się odbędzie.

Pierwotnie na miejsce debaty wyznaczono Lubin. Ma ją prowadzić Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny "Super Expressu". Wydaje się, że jedynym terminem, który wchodzi w grę, jest piątek. To ostatni moment przed ciszą wyborczą, na czwartek planowana jest debata w TVN.

Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski? Sprawdź przed wyborami, do którego ci bliżej >>

Zobacz wideo

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: