Kuba Wojewódzki: Zagłosujcie na Komorowskiego. Czuję, że daję d..., ale sprawiedliwie, w imię przyszłości

Kuba Wojewódzki apeluje w "Polityce", by głosować na Bronisława Komorowskiego. "Owszem, czuję, że daję d..., ale daję jej sprawiedliwie, w imię przyszłości" - zaznacza. Podkreśla, że boi się Andrzeja Dudy i powrotu PiS. "Dudobus zmieni się w rydwan ognia, zaiste, powiadam wam" - ostrzega.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW obszernym tekście zatytułowanym "Spowiedź wyborcy Pawła Kukiza" w najnowszej "Polityce" Kuba Wojewódzki ostro krytykuje rządy Platformy Obywatelskiej, która "traktowała ojczyznę jak bankomat", z którego osiem lat wyjmowała pieniądze. Która odwróciła się od obywatela. "Tak, daliśmy się nabrać. Liberalnym przebierańcom" - pisze Wojewódzki.

W przeddzień publikacji manifestu TVN wyemitowała odcinek programu Wojewódzkiego, którego gościem był ubiegający się o reelekcję prezydent .

"Z lekkim kacem, ale i poczuciem obcej na co dzień odpowiedzialności"

Showman przyznaje w "Polityce", że w pierwszej turze wyborów prezydenckich głosował na Pawła Kukiza. Pisze, że muzyk jest "chaotyczny i niespójny", ale "szczery i żarliwy". Zastrzega jednak, że Kukiz powinien pozostać w roli trybuna ludowego, nie pchać się na polityczne salony. Według Wojewódzkiego 20 proc. Kukiza "miało siłę społecznego tsunami".

Wojewódzki sugeruje jednak, że niezgoda i protest mają swoje granice. Dlatego apeluje "z lekkim kacem, ale i poczuciem obcej na co dzień odpowiedzialności": "zagłosujmy w drugiej turze na Bronisława Komorowskiego".

"Dudobus zmieni się w rydwan ognia, zaiste, powiadam wam"

Wojewódzki przyznaje, że największym atutem prezydenta jest to, że nie jest Andrzejem Dudą. "Nie chcę, żeby moim krajem zawiadował facet zachowujący się, jakby miał wstrząśnienie mózgu od przytakiwania Jarosławowi Kaczyńskiemu" - pisze. I dodaje, że boi się paranoi, Smoleńska, ojca Rydzyka i Antoniego Macierewicza. "Dudobus zmieni się w rydwan ognia, zaiste, powiadam wam".

Wojewódzki zastrzega: głos na Komorowskiego to duży kredyt zaufania dla niego i dla PO. I jeśli nie zostanie spłacony, jesienią rządzący zostaną zmieceni ze sceny politycznej. "Owszem, czuję, że daję d..., ale daję jej sprawiedliwie, w imię przyszłości". I kwituje: "Przepraszam".

Zobacz wideo

Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski? Sprawdź przed wyborami, do którego ci bliżej >>

Cały tekst w najnowszej "Polityce" >>>

Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski? Sprawdź przed wyborami, do którego ci bliżej >>>

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

O tajnikach politycznych salonów przeczytasz w tych książkach >>

Więcej o: