Oświadczenie wydawcy MamPrawoWiedziec.pl. "Nigdy nie ukrywaliśmy, że Zofia Komorowska była członkinią Stowarzyszenia 61"

Portal MamPrawoWiedziec.pl stał się tematem dyskusji po tym, jak w debacie prezydenckiej Bronisław Komorowski powoływał się na zebrane tam poglądy Andrzeja Dudy. Wysuwano m.in. sugestie, że portal nie jest obiektywny, ponieważ córka prezydenta jest członkinią Stowarzyszenia 61, wydawcy portalu. Stowarzyszenie zaprzecza oskarżeniom.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"W związku z wyborem ojca na Prezydenta RP Zofia Komorowska zawiesiła członkostwo w Stowarzyszeniu 61 oraz w jego komisji rewizyjnej", czytamy w oświadczeniu opublikowanym na MamPrawoWiedziec.pl .

Członkowie Zarządu Stowarzyszenia podkreślają w oświadczeniu, że portal "nie reprezentuje partii politycznych". Dodają też, że nigdy nie ukrywano faktu, że Zofia Komorowska, córka prezydenta , była członkinią Stowarzyszenia 61.

"Do korzystania z naszych danych zawsze zachęcaliśmy i zachęcamy różnorodne media. Przed każdymi wyborami ufają nam i odpowiadają na kwestionariusz liczni kandydaci bez względu na przynależność partyjną", czytamy na portalu. "Bez względu na nasze osobiste poglądy, przeszłe i obecne, na nasze pytania odpowiadają politycy wszystkich opcji. Zależy nam, aby tak pozostało", piszą w oświadczeniu członkowie Zarządu Stowarzyszenia 61.

Sprawdzamy kwestionariusz Dudy dla MamPrawoWiedziec.pl. Co kandydat PiS zaznaczył w pytaniu o rolnictwo?>>>

Po debacie padły serwery MamPrawoWiedziec.pl

W bezpośrednim starciu kandydatów podczas debaty, Bronisław Komorowski punktował, jak Andrzej Duda zmieniał swoje poglądy, powołując się przy tym na portal MamPrawoWiedziec.pl . Gdy Duda odpierał te oskarżenia, prezydent wręczył mu kartkę z cytatami i zaprosił do odwiedzenia serwisu. Efekt? Serwery MamPrawoWiedziec.pl w kilka chwil padły.

W pewnym momencie debaty prezydenckiej Komorowski - wbrew protestom dziennikarzy - zszedł ze swojej mównicy, by podać Dudzie wydruk z jego poglądami zebranymi przez portal MamPrawoWiedziec.pl przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Proszę bardzo, to są pana poglądy. A kto ma wątpliwości, może zajrzeć na MamPrawoWiedziec.pl. Później portal prawdopodobnie został zaatakowany przez hakerów

Zobacz wideo

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: